1

Téma: Váš názor na embryoglue, konzultace dalšího postupu po neúspěšném KET

Dobrý den pane doktore,

ráda bych se Vás zeptala, jaký je Váš názor na použití embryoglue při transferech? Případně by mě zajímal i názor na asistovaný hatching. Podle mého laického názoru embryoglue není něco, co by dvakrát pomohlo, asistovaný hatching v případě KETu pomoct může výrazněji.

Jsem po 1x neúspěšném ET a 1x zřejmě také neúspěšném KET z řízeného cyklu (dnes 9-tý den negativní těhotenský test, 12-tý den mám v plánu odběr krve v CAR pro potvrzení).

16.12.2020 ET, poté kvůli nějakému nesouladu v hormonálních hladinách a skutečnosti, že mi byla diagnostikována endometrióza, jsem byla na dva měsíce uvedena do umělého přechodu, aby se situace stabilizovala s ohledem právě na endometriózu. Od 31.3.2021 jsem brala Estrofem a cca od 12.dne Progesteron, beru dosud. 17.den proběhl KET 5-denního embrya. Výkon byl pro mě bolestivý a vlastně od vkladu mám neustálé bolesti jako před menstruací. Myslela jsem také na to, jestli to nemůže také značit odmítnutí embrya. Už jsem se smířila s neúspěchem, ráda bych ale udělala vše pro zvýšení úspěšnosti při příštích transferech. Máme ještě 4 embrya, proběhla prodloužená kultivace a monitoring vývoje, ke zmražení byla vybrána údajně ta nejlepší z cca 14 celkem oplodněných vajíček a posléze vzniklých embryí.

Předem děkuji za odpověď a jakoukoliv radu.

2

Re: Váš názor na embryoglue, konzultace dalšího postupu po neúspěšném KET

Dobrý den, ani embryoglue, ani asistovaný hatching Vám úspěšnost nezvýší. Nejdůležitější je kvalita embrya. A tu ovlivní provedení stimulace, správně volné metody oplození (podle výsledků vstupních vyšetření), práce laboratoře, načasování transferu...
U nás preferujeme transfer v přirozeném cyklu jen s podporou Utrogestanu.

prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (25.04.2021 16:29:39)