1

Téma: Ket v nativu

Dobrý den, pane doktore,

Jsem po dvou neúspěšných řízených ket. Další pokus bez pauzy v nativu. 11DC, folikul 12mm, sliznice 5mm. 14DC, folikul 14mm, sliznice 4,5mm. Další měření 18DC. Není už pozdě na ket v nativu? Embryo je 5 denní. Cykly dlouhé 35 dní. Děkuji

2

Re: Ket v nativu

Dobrý den, paní Danielo,
pokud máte delší cykly počkejte do 18. dne.  Při kontrole bych odebral krev na Progesteron,  ev. přidal estrogen,  aplikoval Ovitrelle a plánoval KET. Napište, co zjistíte při kontrole.

S pozdravem
prim MUDr Pavel Texl

3

Dobrý den, pane doktore,
dnešní kontrola, sliznice narostla 9,5mm, ale folikul vůbec. Stále 12mm. Takže transfer odložen. Za 10 dní naplánován scratch endometria, 2DC nasadit Estrofem, Ovitrelle 5 dní před ket, další 1 den před ket a další 5 dní po ket. Dále 5 dní před ket nasadit Prolutex, Utrogestan a Clexane. 24h po transferu Decapeptyl.

4

Dobrý den,

a já se ptám proč jste neudělali transfer a proč plánujete biopsii endometria, proč budete brát Estrofem a Utrogestan, a Prolutex a Clexan,  proč Oviterl když nyní jste ho nedali a úplně nejvíc by mne zajímalo proč Ovitrel pět dní po transferu. To aby bylo pozitivní hCG za pár dní po jeho aplikaci až si budete dělat těhotenský test  ???????   
Endometrium 9,5 mm ukazuje , že máte dostatek estrogenů a že endometrium dobře reaguje.  Folikul je v přirozeném cyklu menší a ani to není na škodu.  Klidně bych Vám dál Ovitrel a začal s Utrogestanem, kterého stačí i 100 mg 2x denně.

Nechápu a dělám to jinak. prim MUDr Pavel Texl

5

Dobrý den, pane doktore,
Scratching endometria údajně podporuje uhnízdění embrya. Ovitrelle po ketu opět podporuje uhnízdění stejně tak Decapeptyl 24 hodin po ket.
Ket v nativu neproběhl protože tak rozhodla paní doktorka. Folikul byl příliš malý a za 4 dny se vůbec nezvětšil. Tak prý ani nebude probíhat ovulace.
Moc vám děkuji za váš čas. Zkusím s paní doktorkou ještě vše probrat.