1

Téma: Konzultace výsledků

Dobrý den, pane doktore,

s manželem jsme podstoupili druhé ivf. Nyní jsem 14 dní po ket. Těhotenský test mám pozitivní, bohužel hcg je pouze 44. Tudíž soudím, že se jedná o biochemické těhotenství, které mám tento rok už podruhé (v srpnu první).
Na vlastní žádost jsem se nechala poslat na reprodukční imunologii. Odběry byly 19.11. - měsíc po stimulaci. Je možné, že stimulace nějak ovlivnila výsledky?

Mé výsledky, které jsou zvýšené:
*ENA screen Elisa 1.41 (veškerá ena typizace negativní)
Annexin Elis IgG 14.1
Annexin Elis IgM 12.5
Fosfat serin IgG 15.3
Fosf Inosit IgG 15.2
Protrombin IgG 21
ASP Elisa IBL 359
Leukocyty 12.3
Absol.p.lymfo 4.45
Absol.p.CD3+ly 3.4
Absol.p.CD4+ly 2.18
Absol.p.CD8+ly 1.3
Absol.p.CD20+ly 0.62
Nk buňky mám 10% vše ostatní v normě...

V caru jsem dostala od 11.11. (před transferem, který byl 27.11.) metypred 8mg denně, aspirin protect 100mg denně.
Mohu poprosit o názor na tyto zvýšené hodnoty? Bohužel mi k tomu paní Imunoložka nic moc neřekla. A naopak mi 9.12. snížila dávku metypredu na 4mg. Další návštěva měla proběhnout až ve 4 měsíci těhotenství, jenže do toho termínu už zřejmě těhotná nebudu.
Je možné, že jsem měla brát metypred alespoň 6 týdnů před transferem?
Dále bych se chtěla zeptat, zda je možné popřípadě zahájit léčbu u Vás. Další transfer by byl na jaře, tak bych se na něj ráda dostatečně připravila.

Děkuji za odpověď

2

Re: Konzultace výsledků

Dobrý den,
pokud za problémy s udržením těhotenství zodpovídá alespoň zčásti imunita, je princip léčby v podstatě správný. Jen je třeba dodržet následující podmínky:
1. je nutno co nejdůsledněji vyléčit případné gynekologické infekce (pokud jsou);
2. alespoň 4 týdny před přenosem embrya zahájit léčbu nízkými dávkami kortikoidů (např. Prednison 5 mg nebo Medrol 4 mg denně);
3. během doby léčby používat kondomovou ochranu (je třeba dočasně omezit kontakt ženiny imunity s jakýmikoliv cizími antigeny).
Podávání malých dávek Aspirinu před přenosem embrya je v pořádku (za dodržení lékařem určených podmínek). Jde o prevenci rušivého vlivu antifosfolipidových protilátek).
Máte-li zájem o léčbu v naší ambulanci, využijte informací z webu >arepim.cz<.
Zdraví J. Madar