1

Téma: Ivf, pomalu rostoucí folikuly

Dobrý den,

S manželem máme již 3 letého syna. Po téměř 4 letém neúspěchu se nakonec zadařilo po drillingu ovarii. U mne ani manžela nebyla zjištěna žádná zdravotní komplikace, proč se nedaří. Léčím se s autoimunitním zánětem štítné žlázy. 
Nyní se 2 roky bez úspěchu snažíme o druhého potomka. Máme za sebou veškeré opětovné vyšetření. Zkoušeli jsme indukci ovulace, 2x IUI a momentálně stimuluji své první IVF. Od 2DC Bemfola 225, 7DC přidán Orgalutran. Kontrola 8 DC a velikost 11mm, další kontrola 10DC, folikuly na jedné straně 5-7, na druhé 2-3, největší z nich 13mm. Byl mi tedy přidán Menopur 2x 75 a kontrola za dva dny. OPU že proběhne nejspíše až 15DC.
Standardně mám pozitivní ovu test až 16-17DC.

Myslíte si, že je navrhovaná stimulace a postupy v pořádku? Nemůže být příčina v našem neúspěchu, že ovulace probíhá později, folikuly rostou pomalu a vajíčka jsou tedy už nekvalitní?

Děkuji předem za reakci

2

Re: Ivf, pomalu rostoucí folikuly

Dobrý den, paní Černá,
jaké máte hodnoty FSH, LH a E2 z krve? Toto vyšetření je potřeba provádět minimálně 5., 8. a 11. den stimulace, aby bylo možné posoudit, jak vaječníky reagují a podle toho stimulaci řídit.

prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (26.02.2021 09:39:43)