1

Téma: PCOS a otěhotnění

Dobrý den,

je mi 21 let a mám diagnostikovanou střední formu PCOS, čili trpím anovulační sterilitou a stimuluji Femarou/Letmylanem. Má otázka zní, jaký nejefektivnější postup existuje co se týče léčby neplodnosti vyjma IVF, které nám bude moci být proplaceno až za rok. Přítel má počet spermií 114 mil/ml, z toho 60% pohyblivých a 38% progresivně pohyblivých. Jaké jsou jiné možnosti nějaké efektivní stimulace, než je Femara/Letmylan (2x denně po dobu 5 dnů od 3. dne MS) a v případě dominantního folikulu Ovitrelle? Snažíme se o dítě již delší dobu a ač na Femaru reaguji, zatím bez výsledku, nepodařilo se mi otěhotnět zatím nikdy.

Děkuji za odpověď.

2

Re: PCOS a otěhotnění

Dobrý den,
doporučuji vám doplnit nejdříve všechna možná vyšetření k nalezení příčiny neplodnosti.  Doplnit spermiogram o morfologii spermií, f-ční testy spermií  FW  IBT a fragmentaci DNA spermií,  imunologii, vyloučit celiakii, chlamydii trachomatis ........
Dále PCT test a základní genetické vyšetření.

pokud máte zájem můžete se objednat do mé ambulance na tel.: 549523258
prim MUDr Pavel Texl

3

Kompletní spermiogram máme vyhotovený, byl provedený v srpnu + i kompletní krevní testy na pohlavní nemoci i důležité hormony. Jediné, co nemáme provedeno, je imunologie, na kterou myslím přijde řada brzy, jelikož se chystám i na vyšetření průchodnosti vejcovodů a pokud průchodné budou, budeme hledat další příčiny prozatímního nezdaru.

4

Přeji hodně štěstgí a pokud budete chtít , napište mi

prim MUDr Pavel Texl