1

Téma: Darovaná vajíčka

Dobrý den, z jistých důvodů bohužel nemůžu při IVF použít svá vajíčka, rozhodujeme se proto s partnerem, že bychom šli do darovaných. Měla bych ohledně toho několik otázek:

1. Lze použít k oplození partnerovy spermie nebo byste doporučoval jít do dárcovských? Partnerův spermiogram: koncentrace 34 mil./ml, progresivní pohyb 48 %, snížená morfologie 1,5 %, DNA fragmentace spermií 24 %

2. Kolik dobrých použitelných embryí průměrně vzniká v dárcovském programu a jaká je úspěšnost při jednom transferu, popř. celého IVF cyklu?

3. Jak často se stává, že v rámci jednoho cyklu se může podařit druhé dítě?

3. Je nezbytné vyšetřovat genetiku embryí v dárcovském programu?

4. Jak se postupuje v případě, pokud se od dárkyně podaří získat málo, popř. žádné vajíčka? Platí se celá částka?

5. Přispívá pojišťovna v dárcovském programu? Můj věk je 36 let, zatím žádné IVF.

Děkuji za odpovědi.

S pozdravem Nikola

2

Re: Darovaná vajíčka

Dobrý den, paní Nikolko,
odpověď na Vaše otázky se bude lišit centrum od centra, proto než se rozhodnete, srovnávejte...

1. Výsledky spermiogramu nejsou tak špatné, doporučil bych MACS+ICSI
2. To záleží na nastavení dárcovského programu v každém centru. Někde Vám nabídnou určitý počet vajíček, někde garantují transfer embryí 3. den, u nás garantujeme transfer blastocysty. Úspěšnost takového transferu je u nás 70%, většinou je získáno více kvalitních embryí.
3. Zase jak kde. U nás se to rozhodně stává a to jak u vlastního IVF, tak v dárcovských cyklech.
4. Záleží jak to má kdo nastaveno a co Vám garantuje. U nás v takovém případě chystáme rovnou novou dárkyni.
5. Ano, cyklus lze vyúčtovat na ZP, doplácíte rozdíl.

S pozdravem
prim MUDr Pavel Texl

3

Re: Darovaná vajíčka

Dobry den, mam 43 rokov , znizenu funkciu stitnej a protilatky a nizke trombofilne mutacie a mierne zvysene cytokiny Cd3 Ifn-g 41.93. Partner ma 45 rokov a spermiogram normalnu morfologiu ma 3. Nase transfery s darovanym vajickom oplodnene nasou spermiou prebiehali takto:
Et - pichnuty decapeptyl na zosuladenie cyklu s darkynou, lenzetto 3x1 a utrogestan 4-0-4 vytvorili sa mi 3 cyst boli nehormonalne takze vklad sa urobil a nevysiel blastocysta 5AA
1 Ket - Lenzetto 3x1 12 den DC sliznica 8,7 ale vytvoril sa folikul 21 , 13 den utrogestan 4-0-4  a na 18 den vklad - nevysiel uzivala som medrol aj clexane, euthyrox 50, intralipid 5 dni pred vkladom, blastocysta 5AA
2 Ket  nativ 12  den DC sliznica 7  a dva folikuli 14 a 18, 13 DC utrogestan 2-0-2 , 18 DC vklad po 5 dnoch uzivania utrogestanu - vklad nevysiel, medrol, clexane , euthyrox 50, blastocysta 5AB
3 Ket nativ 11 den sliznica bola 5.04 a folikul 12.05 tak sme pridali Lenzetto 2x 1, 14 Dc sliznica 7 a folikul 18,
16 DC utrogestan 4-0-4  tentokrat sme ho dali o jeden den dlhsie 22 DC bol ket , medrol , clexane, euthyrox 50 intralipid 14 dni pred ket a 5 dni pred ket - ket  blastocysty 5 BB vyvijala sa 6 dni nevysiel
Mam poslednu blastocystu 5 AB centrum ma tlaci na erra test ja ho absolvovat nechcem.Aka by nola vhodna priprava na Ket s darovanym po tolkych neuspechoch? Vlozit po 4 dnoch uzivania utrogestanu alebo predlzit na 7 dni uzivania? A co sa tyka pripravy tak nativ alebo riadeny alebo dat male davky hormonov? Mozu za neuspechy aj spermie s patologiou 3? Zial nerobili sme hlbkovy spermiogram.

4

Re: Darovaná vajíčka

Este som zabudla dodat moj chlap absolvoval vysetrenie FSH spermii vyskedok je v poriadku a zhorsena  kvalita SPG je zapricinena inymi faktormi.

5

Re: Darovaná vajíčka

Dobrý den,
úspěšnost transferu závisí především od genetiky a kvality embrya. Transfer preferuji v přirozeném cyklu bez estrogenů. První kontrolu bych udělal 10 DC a dle nálezu je přidání estrogenů možné. Utrogestan začínáme kolem 14 DC a transfer doporučuji 5-6. den podávání Utrogestanu.
Era test je opravdu zbytečný. Nic nového nezjistíte.  I já si myslím, že to jsou vyhozené peníze.  Aspoň mne zástupci firem nepřesvědčily.

prim MUDr Pavel Texl