1

Téma: Neplodnost, zamlklá těhotenství, imunologie

Vážený pane doktore,
neplodnost řešíme již 9 roků. Po více než 5 letech se nám po 2. IVF narodil v roce 2017 syn. Byla jsem léčena imunologicky - viz. tehdejší zpráva - možný imunologický faktor poruchy plodnosti: pozitivní protilátky proti spermiím, porucha buněčné imunity se zvýšenou intracelulární tvorbou embryotoxických TNFa a IFNg a půl roku jsem brala Metypred, který dobře zabral.

Po porodu byly výsledky nejdříve ok, po 3. IVF došlo k zamlklému těhotenství a imunita opět nebyla následně v pořádku (mezi vyšetřením ještě 4. IVF) - závěr
Autoimunita základ:
ANAb lgG 1:80: sl.pozit -, ANAb lgG 1:640: negat - Antibeta2-GP1 screeen: 5 7 U/ml [0,0..10,0],
Anti-kardiolipin screen:6,7 U/ml [0 0.9,0], AntiPS/PT IgG:6,1 U [0,0..30,0], AntiPS/PT lgM: 10,3 U
[0,0..55,O]AntitTG lgA: <1,9 CU [0 0 .20,0] Anti-annexin V lgG; 2 5 U/ml [0,0..5 0], Anti-annexin V lgM: 2,5
U/ml[0,0..5,0]
Subpopulace LYMFO:
cD3+: 76,6 % [55,0..83,0], CD3+CD4+" 43,6 o/o [28 0 57,0], CD3+CD8+: 29.5 % [10,0".39,0], CD19+: 10,8 %

Následovalo další zamlklé těhotenství. Nyní výsledky:
- reprodukční blok s pozitivitou ASA, AZP
- APLA, ACLA, beta 2 GPI, beta 2 GPI negativní
- anam. protilátky proti EBV
- parametry šž TSH, fT4 v normě
Doporučení  = kortykoterapie - Medrol
Jiná reprodukční imunoložka našla pozitivní antifosfolipidové protilátky proti fosfatidové, fosfatidylglycerolu IgG a fosfatidylserinu IgG - ta navrhuje léčbu Godasalem.

Ptám se Vás, zda je možné zkombinovat léčbu Godasalem a Medrolem nebo zda je to nemožné? A co bych ještě měla dále nechat vyšetřit? Bude mi 39 let, spontánně jsem nikdy neotěhotněla.
Díky za odpověď!

2

Re: Neplodnost, zamlklá těhotenství, imunologie

Vážená paní,

kombinovaná léčba kortikoidy (Medrol, Prednison) a kys. acetylsalicylovou (Anopyrin, Godasal) je nejen možná, ale v některých případech i nezbytná, pokud jsou obě léčiva indikována.

Zdraví J. Madar