1

Téma: Hormonalni profil

Dobry den, prosim o zhodnoceni vysledku a nazor, jaka je sance na prirozene poceti ci doporuceni. Spermiogram partnera vysetren a v poradku. Pravidelna ovulace. Cyklus pomerne pravidelny po 26dnech. Obcas 28/29dnech.
Ha vysazena po 12letem uzivani v kvetnu 2019.
Odber z 8.4. 2020(10DC, ovulace byva 12dc).
Tsh 3,668 (od dubna nasledne nasazen euthyrox 1-0-0)
Ft4 15,3 pmol/l
Ft3 5,98pmol/l
AntiTPO >1300kU/l
Lh 15 U/l
Fsh 8,8
Prolaktin 267 mU/l
Estradiol 0,73 nmol/l
Progesteron 1,6 nmol/l
Testosteron 0,83nmol/l
SHBG 113 nmol/l
AMH 1.55ng/ml.

Naposledy upravil: Alvik (19.06.2020 14:51:49)

2

Re: Hormonalni profil

Pro doplneni- vek 31let

3

Dobrý den,
uvedené hodnoty jsou v normě. Ale zajímaly by mne přesné hodnoty spermiogramu, tady jsou hodnoty špatně interpretované. A pak je potřeba hledat dál.
Protilátky na spermiích, TW, test integrity DNA spermií, PCT, vyloučit celiakii, chlamydii trachomatis, imunologické vyšetření, gentické vyšetření a průcjpdnost vejcovodů.

prim MUDr Pavel Texl

4

Spermiogram vyhodnocen jako normozoospermie. Geneticke vysetreni je v poradku. Chlamydie negativni. Nejsem si jista, co vse zahrnuje imunologicky test.
HBsAG <0,10 nega
Anti HBc total <0,07 nega
Anti HCV <0,02 nega
Hiv negativni
Syfilis anti TP 0,13negativ
Syfilis RPR negativni

Celiakii zatim nikdo ani nezminoval, ze by se melo otestovat. Rovnez pruchodnost vajecniku - informace jsem si na internetu jiz hledala, ale nevim, jaka by byla pripadne vhodna varianta.
V CAR zatim provedeno jedno iui, ktere nevyslo a nyni mi uz navrhuji costylbegyt a ac lekarum verim, tak timto postupem si nejsem jista, kdyz mi bylo sdeleno, ze vysledky mame v poradku a ze prirozene poceti by se melo podarit

5

Dobrý den,
zajímaly by mne ale přesná čísla, ne že byl hodnocen jako.....
koncentrace spermií, progresivní pohyblivost, morfologie spermií, TW,  IBT, test integrity DNA spermií a protilátky proti spermiím navázané na spermie.
Ve Vaší  imunologii především protilátky na spermie, zonu pelucidu, vajíčko, placentu. 
Nepoznaná bezpříznaková celiakie může být příčinou neplodnosti nebo opakovaných potratů.
Proto doporučuji a opakuji, nejdříve vyšetřit všechny možné příčiny neplodnosti a pak teprve provádět IUI , stimulace ev. IVF.
prim MUDr Pavel Texl