1

Téma: 25 DC na KET v nativu, není to pozdě?

Dobrý den,
máme jedno embryo, ve stádiu morula, kterému chceme dát ještě šanci. Po předchozím IVF, blastocysta, jsem otěhotněla. Ještě kojím. Menstruaci mám nepravidelnou, poslední 27 dní, předtím 24, ještě předtím 32. Minulý týden, 12 DC jsem byla na ultrazvuku, nevím podrobnosti, jen podle slov lékařky se tam nic neděje, prý ovulace nic, sliznice nic... dávala to za vliv kojení a uzavřela to tím že mám přijít další měsíc jestli bude změna a že by doporučovala nějakou stimulaci. Požádala jsem o další ultrazvuk, na tom jsem byla dnes, 18 DC. Opět nevím podrobnosti, jen že sliznice 9 mm, i nějaký folikul, ovulace proběhla nebo probíhá?...bolest břicha cítím, lékař řekl že ke KETU může dojít a dal mi termín za týden. Tedy v úterý, 2. 6., to budu už 25 DC. Den předtím v pondělí v podvečer si mám píchnout Ovitrelle a další den přijít před polednem na KET.
Až sem vyběhla z ordinace, tak jsem cestou začala přemýšlet, počítat a pochybovat. Není to už moc pozdě? Nebo se KET dělá i takhle později? Nemůžu před ním už dostat menstruaci, nebo těsně po něm? Nebo ten KET či ta injekce má na MS nějaký vliv? Přestože jsem chtěla nativní cyklus a příliš si od toho neslibuji, nechci aby byl pokus zmařený a zbytečně jsme to embryo znehodnotili. Prosím o Váš odborný názor a radu. Mám se v caru na to ještě informovat, odložit na další měsíc, nebo jak to vidíte vy. Moc děkuji
Poslední dotaz, doporučil byste mi si připlatit AH a speciální médium pro transfer? Mnohokrát děkuji Michaela

2

Re: 25 DC na KET v nativu, není to pozdě?

Dobrý den, takhle bych asi transfer neplánoval. A pokud bylo endometrium už 9 mm ta proč transfer až v úterý????
Udělal bych odběr krve na Progesteron, který vám víc poví o proběhlé ovulaci a vhodném termínu KETu.
Po menses udělejte kontrolní UTZ a napište mi výsledek a můžeme spolu připravovat optimální termín pro KET v přirozeném cyklu.

prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (27.05.2020 18:41:32)