1

Téma: Vyšetření před KET

Zdravím,a nejprve přeji do Nového roku hodně zdraví a stále dobrou pozitivní náladu. Jsme na Vaší klinice. Věk 35 let -3 děti již mám, s jiným partnerem,2x GEU.  1IVF  gonal a diphereline 10 vajec, 8 zralých, 7 oplodněných po PK zůstalo 5 embryí. Pro fragmentaci DNA 30% metody MACS a PICSI. ET byl a skončil 8+6 ZT - revize, 1 KET - biochemické, 2. KET se nechytlo vůbec.  Máme tedy ještě dvě zmražená embrya. Za 5 měsíců jsem nabrala  15 kg, a ten poslední KET mi dal zabrat, zvracení, motání hlavy, návaly horka, bolesti hlavy, šílené stavy nálady. Vždy před KET utz  12 DC sliznice jednou 6mm, jednou 8mm, nasazet estrofem a utrogestan.  Co udělat před dalším KET  ? Nějaké vyšetření ? Znova krev ? Nebo mám počkat na cyklus kde budu ovulovat ?  Děkuji za odpověď.

2

Re: Vyšetření před KET

O výsledku transferu rozhoduje především kvalita embrya. Proto doporučuji je ko UTZ 10 den cyklu a podle výsledku další postup. Pokud bude endometrium nepravidelné je možné províst na konci cyklu HSK a abrasi sliznice.

Průběh každé gravidity je jiný. Zamlklé těhotenství není důvodem popisovaných potíží. Věřím , že příště bude lépe.

prim MUDr. Pavel Texl