1

Téma: Neuspešné KET - y

Dobrý deň.
Chcela by som sa spýtať ako postupovať v prípade opakovane neúspešných KET. Zatiaľ máme za sebou už 2x neúspešný KET v priebehu 2 mesiacov. Máme ešte 5 embryi, ktoré ale neboli pred zmrazením vyšetrované PGD, ja mám PCOS, manžel oligoteratozoospermia, bolo použité ICSI. Všetky vyšetrenia ako štítna žľaza, genetika, reprodukčná imunológia, hematológia máme v poriadku. Pred IVF sme absolvovali 2x IUI, pri ktorých som ostala tehotná ale pravdepodobne sa jednalo o biochemické alebo mimomaternicové tehotenstvá, HCG pomaly stúpalo ale nakoniec kleslo a na ultrazvukoch nebolo nič vidieť.

Ako je možné že pri IUI začalo telo produkovať HCG a ale pri zavedení 5dennej blastocysty nedošlo k uhniezdeniu? Ako často môžeme opakovať KET-y? Chceme si dať teraz pauzu, ale je možné v prípade ďalšieho neúspechu sa pokúšať každý mesiac o transfer kým neminieme posledné embryjko? Máte nejaké tipy ako podporiť embryo k uhnezdeniu?
Ďakujem za Váš čas a odpoveď.

2

Re: Neuspešné KET - y

Dobrý den,
při transferu , ale i při spont. těhotenství záleží především na kvalitě embrya.  To, že embryo vypadá pěkně nezaručuje jeho kvalitu. Kvalitu ovlivní i stimulace, technika oplození ICSI. Vybavení laboratoře manipulačními boxy. Pokud vím tak kromě center Sanatoria Helios je používá minimum center !!!  Metoda kultivace.  PGT jen vyloučí nejhorší genetické chyby, ale při biopsii nehatchujících  blastocyst také víc ublíží než pomůže.
Žádná speciální podpora na uchycení neexistuje. Já prosazuji transfery v co nejpřirozenějším cyklu. Endometrium stačí výšky 6 mm.
A pak to je jen o opakovaných transferech.

prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (05.10.2019 08:34:32)