1

Téma: Cysty před stimulací

Dobrý den, pane doktore,

s pritelem se snazime o miminko již přes dva roky, ale bohužel neúspěšně. Od loňského září jsme v péči CAR, kde začali spermiogramem, který bohužel dopadl šptně, morfologie 1%, pohyblivost progresivní 10% i množství bylo pod normu..po zopakovani spermio, který dopadl opět špatně, nám bylo doporučeno IVF s ISCI. Poté následovaly carrier testy apod.

Dle různých krevních testu, zjištění průběhu ovulace u me nám bylo řečeno, ze jediný problem je spermiogram přítele. Byl nám doporučen dlouhý protokol se začátkem 22DC, bohužel při kontrolním ultrazvuku před zahájením stimulace mi pan doktor objevil 2 cysty o velikosti 22mm a 24mm a tudíž jsem stimulovat nezačala. Měla jsem prijit 2DC pokud cysty budou pryc, ze bude krátký protokol. Cysty stále byly a byl mi nasazen Norerhisteron, ten mi ani po 2 cyklech bráni nezabral a cysty mam stále. Již je to 5 cyklu, cysty nemizi a muj lékař mi odmítá cysty odsat, že jsem mladá a cysty zmizí sami. Chci se zeptat jaký je na to Váš názor? Opravdu je takový problém cysty odsát a po dodržení sestinedeli (což mi bylo řečeno ze se čekat musí) zahájit stimulaci?

Je mi 29, příteli 38..vím, ze jsem mladá, ale přijde mi, ze uz mi ty cysty jen tak samy nezmizí když nezabrali ani léky tomu určené... navíc mi přijde skoda zbytečně ztrácet čas.

Dekuji moc za odpoved.

2

Re: Cysty před stimulací

dobrý den,
ani já nechápu postup vašeho lékaře. Proč neodsaje dvě cysty s výmluvou, že jste mladá a přitom plánuje odběr vajíček (to bude úplně stejný zákrok).
¨Nevím ani proč nezačali se stimulací 22. den cyklu.  Léky by možná vyvolaly spontánní prasknutí cyst, nebo je odpunktuji před začátkem vlastní stimulace.
Čekat pět měsíců na prasknutí cysty  je opravdu nesmysl.
Rada je jediná:  běžte jinam.

prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (13.08.2019 08:52:04)

3

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď. Popravdě jsem k centru ztratila důvěru, ono je celkem demotivující tam neustále chodit na kontroly a vždy se stejnou odpovědí, máte cysty, musíme počkat...

Chtěla jsem se zeptat, ve Vašem centru přibíráte nové pacienty? A v případě, že bych chtěla přestoupit, děláte si všechna vyšetření znovu nebo bych si měla přinést výsledky z tohoto centra?

Mnohokrát děkuji za odpověď.

4

Dobrý dem,
na tel. čísle 549523258 se můžete objednat do mé ambulance. Některá vyšetření není třeba opakovat, jiná ano. Domluvíme se osobně.

Děkuji za důvěru
prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (14.08.2019 06:30:42)