Téma: Další IVF
Dobrý den,
již skoro 3 roky se s manželem snažíme o dítě. Z toho necelý rok pomocí caru. Manžel byl na spermiogramu a první dopadl astenozoospermie a druhý astenoteratozoospermie. Mě diagnostikovali PCOS - kvůli vysokému AMH 10,03ng/ml, ale ovuluji pravidelně a kromě vypadávání vlasů a akné nemám žádné příznaky PCOS. Z dalších vyšetření mě vyšla slabě pozitivní Ab x zona pellucida (doktor říkal že hraniční hodnota, nic hrozného).
Absolvovali jsme 1xIUI, HSK+HyCoSy (bpn), 1xIVF s et blastocysty a 1x stimulovaný KET s et blastocysty a pak na mé vyžádání další 2xKET v nativu.
Nikdy jsem neměla pozitivní TT. Při IVF jsem byla stimulovaná Gonalem 10 dní 125j a 6 posledních dní dopíchávala cetrotode. Po OPU mi byl nasazen Medrol 4mg a utrogestan. Odebrali mi 10x fol. 15-19mm I.dx a 6 fol. 15-19mm I.sin, Endometrium 11mm. Zaplatili jsme si na doporučení prodlouženou kultivaci, PICSI, embryoscope, embryoglue. Macs nám nebyl doporučen a ani asistovaný hatching - že když je picsi, že už je obal narušen a není potřeba do embrya zasahovat. Zůstalo nám 5 embrií (2 výborné, 3 horší), které nechali kultivovat až do 6-tého dne.
Vždy jsem chtěla vědět, jestli blastocita už hatchuje a pokaždé mi řekli, že ne, ale už každou chvíli bude. Embrio sice na sále na chvíli ukazovali na kameře, ale já opravdu na dálku nedovedu posoudit jestli je vyhatchované, nebo ne. A když jsem se pak na následné kontrole na krvi ptala, jestli už byla vyhotchovaná, tak pan doktor říkal že neví a že to nemá jak zjistit. Tak jsem chtěla v následujícím ketu asistovaný hatching a to mě řekli, že pokud je embrio 6-tý den, tak že to nedělají a že už se nemůže udělat (dělají to 4-tý den). Tak jsem si na internetu našla, že se bez poškození embrya může obal "smýt" pronatázou (?-teď si nejsem jistá názvem, je to už delší dobu) a to prý nedělají.
Teď mám podstoupit další IVF. Vyšetřené mám TT3, AUTOPROTILÁTKY PROTI MIKROSOMÁLNÍMU ANTIGENU,PROGESTERON, PROLAKTIN, TESTOSTERON, FSH, FT4, ESTRADIOL, ZONA PELLUCIDA, STANOVENÍ ORGÁNOVĚ SPECIFICKÝCH AUTOPROTILÁTEK A ANTIMITOCHONDRIÁLNÍCH PROTILÁTEK V JEDNÉ TŘÍDĚ IF (IMUNOFLUORESCENCÍ), ANTI KARDIOLIPIN Ab IgG a IgM ELISA, ANTISPERMATOZOIDÁLNÍ PROTILÁTKY, RRR, STANOVENÍ PROTILÁTEK CELKOVÝCH I IGM PROTI ANTIGENŮM VIRŮ HEPATITID, IGG ANTI HIV, SOUBĚŽNÉ STANOVENÍ PROTILÁTEK A ANTIGENU HIV, HCV KOMBINOVANÝM TESTEM A SAMOSTATNÉ STANOVENÍ HCV ANTIGENU CORE.
Omlouvám se ze Vám za tak obsáhlý text a děkuju, že jste to dočetl až sem. Jsou ještě nějaké testy, které by šli dovyšetřit a které byste doporučoval? Jaké metody byste doporučoval při druhém IVF? Je asistovaný hatching u mě zásadní - kvůli zoně pellucidě? Předem moc děkuji za odpověď a Vaši snahu pomoci ostatním - moc si toho vážím.