1

Téma: Blastocysty ivf a teraz ket

Dovry vecer
Chodim do gyn fivu nedari sa nam skoro dva roky
V aprili sme mali ivf dlhy protokol z toho vyslo 18 oocytov z toho 14 icsi ostatne 3x nezrely oocYt
A 1x luteinizovany oocyt
Pocet embryi 10
Vlozili mi 1embryio v stadiu vcasnej blastocysty po pk v embryoscope
V sprave mam pisane ze
ES: transferovane embryo: nastup delenia len mierne neskorsi,delenie spomalenejsie,v embryiu pocas delenia pritomne mensie mnozstvo fragmentov,v konecnom stadiu vcasna blastocysta
Mrazene embryo nastup delenia neskorsi delenie spociatku nepravidelne v priebehu delenia v embryu pritomne mensie mnozstvo fragmentov aj vakuol v konecnom stadiu vcasna blastocysta
Mrazenie :6embrii v stadiu prvohadier v 3 pejetach a 1 embryo v stadiu blastocysty po PK .
2embrya zastavene vo vyvine-nemrazili sa .spolu zmrazenych 7embryi
Doporucene icsi,pk,es,rozsirene vysetrenie spermii
Teraz som druhy cyklus po ivf prvy sme nestihli teraz my meskal menzes 4dni zevraj je to v norme rozhadany cyklus z hormonov od 1dc mi povedali ze mam jest 3x za den estrimax a ze skusime tie prvojadra 4 rozmrazit lebo ze toto co mi vkladali pri ivf ze bolo slabsie mi dr povedala ze oni uz vedeli ze je tam mala sanca ze to vide ked videli ze sa pomalsie deli mne skoro oci vypadli ze prefo to potom vkladali ked vedeli ze to nevide

2

Re: Blastocysty ivf a teraz ket

Dobrý den,
určitě doporučuji transferovat jen jedno embryo, ale úspěšnost závisí právě od kvality stimulace, kultivace, mražení, transferu, následné medikaci.....
Jen bych dělal vše jinak.  Vždy kultivujeme všechna embrya do 5.-6. dne vývoje. A mrazíme jen kvalitní embrya. Zamražování prvojader po několika embryích nesvědčí o kvalitě a sebedůvěře IVF laboratoře. Stejně jako vysoká dávka estrogenů při transferu. Pokud jste měla 18 vajíček, jistě máte dostatečně vysokou hladinu estrogenů a tuto medikaci nepotřebujete.
Sledování vývoje embrya kamerovým systémem je užitečné, ale jen orientační. I embrya která vyšetřujeme geneticky vykazují chyby, přesto že mají pěkný vhled a dělení a mnohdy nepravidelné embryo může slavit úspěch.
Pokud máte zájem, doporučuji vám konzultaci v mé ambulanci. Lépe vám vše vysvětlím.

prim MUDr Pavel Texl

3

Som zvedava ako to cele dopadne ..chcem este ty KET vyskusat a ked to nevide tak musime zmenit centrum.chcem sa opytat pan doktor vy by ste mohli pozret aj partnerov spermiogram?len neviem ako sa tu pridavaju foto ...vy mi asi nemozete dat vas email ze by som vam to tam poslala alebo niekam ?

Naposledy upravil: Petra84 (23.05.2019 11:04:00)

4

Dobrý den, paní Petro,
můžete poslat spermiogram na adresu formulare@sanatoriumhelios.cz

prim MUDr Pavel Texl