1

Téma: nahrada utrogestanu

Dobry den pan doktor,

Chcela by som Vas poprosit o Vas nazor. Koncim 7.tyzden tehotenstva, uz mame aj potvrdenu cinnost srdiecka.
Bola som u Vas na KET, native protocol s utrogestanom. Beriem rano a vecer 2 tabletky. Na zaciatku tehu som mala mykozu, moj gynekolog ma preliecil clortimazol cipkami, pocas liecby som utrogestan uzivala peroralne, ale strasne mi bolo zle, vratila sa mi gastritida spred par mesiacov. Zas si tyzden a pol vkladam ale opat mykoza. Chcem Vas poprosit existuje progesterone v inekciach co by nahradilo davkovanie toho utrogestanu 4 tablety denne? Myslim, ze na Slovensku som v jednom cycle pichala prolutex 25mg jednu denne. Bolo by mozne to vymenit za ten prolutex? Ak ano aku davku prosim? Poprosila yb som mojho gynekologa nech mi ho predpise. Dkaujem pekne.

2

Re: nahrada utrogestanu

Pan doktor este jednu otazocku mam,

Asi tyzden ma svrbia ruky a hrudnik a mam tam taky maly vysyp drobnych vyrazok.
Moze to by spojene s tymi zaludocnymi problemami? zatial nevraciam ale byva mi dost zle, niekdy mam chut zlce v ustach ked vstanem.
Mala by som absolvovat nejake vysetrenia? moc, krv? Dakujem.

3

Re: nahrada utrogestanu

Dobrý den,
v době, kdy nemůžete užívat Utrogestav vaginálně, pak doporučuji záměnu za Dupheston tbl 3x1 , které je možné podávat p.o. a nemají výrazný vliv na zažívací trakt. Nebo inj. formu progesteronu. Inj je ale méně komfortní forma podání.

prim MUDr Pavel Texl