1

Téma: menstruace po diphereline

Dobry den, pripravuji me na ivf. Prvni den menstruace mi pichli injekci Diphereline. Sestricka tvrdila ze by mi injekce mela menstruaci zastavit a zpusobit chemicky prechod. Po injekci probehla menstruace normalne a nyni (11DC) se opet dostavilo dalsi silne krvaceni. Myslite ze se to muze stat aniz by to byla komplikace? Kontrolu na gynekologii mam az za 2 dny. Sestricka z gynekologie ktrre jsem to volala byla mym krvacenim prekvapena. Rikala ze to neni bezne.

2

Re: menstruace po diphereline

dobrý den,
to co popisujete je normální. Je to důkaz útlumu hormonů a krvácení z jejich spádu. V dnešní době bych tuto stimulaci ale nepoužíval. Hormonální útlum je zbytečně veliký a nedostatek LH hormonu snižuje kvalitu vajíček. Pokud ale již máte tento protokol, pak bych stimuloval Menopurem. Gonal F a Puregon nejsou vhodné.

prim MUDr. Pavel Texl

3

Dekuji Vám za reakci. Injekci Diphereline mam jiz pichlou a Gonal F mam zaplaceny a ceka v lednici.... hmm Ted uz muzu jen doufat ze budu mit stesti... :( Mam PCO, na Clostilbegyt jsem nereagovala a kdyz me zkouseli stimulovat na IUI Menopurem tak jsem udajne na nizkou davku reagovala prehnane a zakrok se musel odpiskat. Mohu vedet jak byste v mem pripade postupoval Vy? Hormonalni profil na zacatku cyklu byl FSH 4.1, LH 12,9, Testosteron 2,4. V druhe pulce cyklu LH 13,8, Progesteron 1,1 a Prolaktin 8. Pruchodnost i spermiogram v poradku. Vek 27, bezdetna. Mockrat dekuji... smile

4

Nevim jestli je to podstatna informace pri rozhodovani o vhodnem protokolu ale vahu mam v poradku na 158 cm mam 51 kg. PCO je potvrzeno nejen z krve ale i ultrazvukem.

5

Dobrý den,
místo tohoto klasického dlouhého protokolu nyní doporučuji dlouhý protokol z luteální fáze´. Místo depotního Dipherelinu se užívá Dipherelin 0,1mg od 23. dne cyklu. Od menses, které se dostaví cca za 5 dní se po kontrolním odběru krve na FSH, LH E2 stimulujeme  preparáty s FSH.  Vzhledem k vysoké hladině LH je možné použít i Gonal F.
U protokolu, který podstupujete vy, bych doporučil Menopur. Obsahuje mimo FSH i LH.  Co je důležité, je odběr krve na FSH, LH E2 v průběhu stimulace 5., 8. a 11. den od začátku aplikace FSH.

Při vaší váze bych začal dávkou 112,5 j FSH

prim MUDr. Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (13.01.2019 16:11:09)