1

Téma: Soft ivf

Dobrý deň, rada by som sa spýtala, mám zvolený soft protokol,.kde som najprv brala noretistrron, potom som pokračovala 5 dní estrimax a teraz beriem letrozol, 4.den, včera som začala slabo špiniť, dnes už je to celkom silné, v nežiadúcich účinkoch sa pise, že ku krvácaniu môže dôjsť, je to vporiadku, alebo nesprávne reagujem na liečbu, o dva dni idem na prvý utz, ako rastú folikuly, môže sa stať, že popraskaju ešte počas uzivania letrozole?mám nízke amh, 0.27, jedno ivf za sebou neúspešne.

2

Re: Soft ivf

Dobrý den,
vzhledem k hodnotě AMH 0,27 s touto a podobnou léčbou nesouhlasím a nedoporučuji ji. Je velmi neefektivní. S dotazy se proto musíte obrátit na svého lékaře, který vám ji doporučil. Až vás podobné pokusy přestanou bavit, obraťte se na mne s dalšími vašimi dotazy. Rád vám odpovím.

prim MUDr Pavel Texl

3

Dobrý deň,
Je možné otehotniet aj s vlastnými vajíčkami, lebo o darcovstvo záujem nemám. Mám už 31 r. A jedného syna.

4

Dobrý den,
pokud je vám 31 let, pak hodnota AMH je extrémně  nízká a jedná se pravděpodobně o předčasné ovariální selhání. Ale přesto doporučuji zopakovat odběr krve a zkontrolovat AMH ještě jednou.
Pokud se bude hodnota opakovat je pravděpodobnost spontánní gravidity malá. Pak doporučuji co nejdříve umělé oplození s krátkým stimulačním protokolem.

prim MUDr. Pavel Texl