1

Téma: Chlamydie

Dobrý den pane doktore,

zde na fóru často doporučujete vyšetření na chlymydie. Já se s nimi potýkám už asi 6 let, pneumonia i trachomatis. Byla jsem už snad 10x přeléčena azitromycinem, i s partnerem a stále mám pozitivní IGA, IGG u obou, Elisa i WB. Léčím se také na revmatologii Sulfasalazinem, pravděpodobně reaktivní artritida z chlamydií. 
Bohužel, pravděpodobně z důvodu chlamydií jsem prodělala 2x mimoděložní těhotenství, tudíž jsem bez vejcocodů a čeká mě IVF. Otázka zní, zda mohou chlamydie nějak negativně ovlivnit průběh tehotenství, přejít přes placentu, či způsobit potrat. Vzhledem k tomu, že jsem byla již X-krát přeléčena bez úspěchu, se asi žádná další léčba konat nebude. Navíc vzhledem k imunologickým příčinám budu medikovat Medrol 4mg a trochu mám obavy, abych právě snížením imunity nedala chlamydiím volnou cestu k šíření.
Budu vděčná za Váš názor. Děkuji

2

Re: Chlamydie

Dobrý den,
jak píšete. U chlamydií mnohdy přetrvávají zvýšené titry IgA i IgM přes ATB léčbu. Pokud se  ale hodnoty nezvyšují , doporučuji graviditu a IVF.
Medrol ale nedoporučuji.  Úspěšnost gravidity nezvýší, jen zvyšují riziko snížené imunity.

prim MUDr Pavel Texl