1

Téma: Neúspěšné 3. IVF, co dál?

Ahoj budoucí maminy, určitě nejsem sama, která má ten samý problém jako já, proto jsem se rozhodla založit nové téma. Snad nám to pomůže překonat ty těžké chvíle plné bezmoci. Už se s tím s manželem pereme asi 8 let a šťastný konec je stále v nedohlednu. Mám za sebou 3krát IUI, 3 IVF, 3 ET, 3 KET. Při prvním IVF jsem měla veliké komolikace, museli mi odstranit 1 vaječník a vejcovod, za rok mi vzali i ten druhý vejcovod. Celkem jsem měla 2 biochem. těh., a 1 potrat v 8. týdnu. Embryo se přestalo vyvíjet. Ale pořád se snažíme věřit, že naděje pořád je.

2

Re: Neúspěšné 3. IVF, co dál?

ahoj, jsem na tom podobně....ale koukám, že se nikomu moc pokecat nechce...

4x IVF, 3x nativ (14xtransfer)

3

Ahoj holky, my se snažili s manželem 7 let.... úspěšný byl až poslední, 8. pokus... předtím jsem nikdy těhotná nebyla. S manželem jsme už byli  i v evidenci žadatelů o adopci... už jsme nějak nevěřili, že by to mohlo vyjít. Oba jsme podle dr. byli v pořádku, já  mám jen  skoro neprůchodné vejcovody.... ale právě od toho je tady IVF.... přesto až 8. IVF bylo úspěšné a my dnes máme krásná už dvouletá dvojčátka!!!!
Zkoušela jsem kde co.. cvičila jsem Mojžíšovou, chodila jsem cvičit na balónech, na akupunkturu, k léčitelům... jezdila jsem i do prahy k pánovi, který se zabývá homeopatiky... a možná je to vážně jen náhoda, ale po jeho léčbě, kdy on sám mi doporučil IVF , jsem  otěhotněla!!!! samozřejmě jsme nevynechala ani kartářky,... no prostě kde co.... chodila jsem i na sezení k psychologovi, protože každej neúspěch mě vždycky srazil ke dnu .. no ale co vám budu povídat, však to znáte!!!!
ještě mám jeden takovej poznatek ... při všech IVF jsem měla neschopenku, válela se doma, bála se udělat jakýkoliv pohyb, abych snad embryjkům neublížila, dost jsem se pozorovala... při tom posledním jsem normálně chodila do práce, dělala všechno, myslela jsem úplně na jiný věci.. protože už jsem tak nějak byla smířená s tím, že to zase nevyjde.... když jsem pak viděla dvě čárky na testu, myslela jsem, že jsem se asi zbláznila:-)
jinak po IVF jsem si podle rad holek dávala červený víno... baštila jsem chilly omáčku!!!

Tak jsem si zavzpomínala... a vám všem přeju, hodně štěstí, pevný nervy a nevzdávejte to, i když to vypadá, že je to beznadějný!!!! pokud vám lékaři dávají šanci, bojujte!!!!!

38let, 5x IVF, 3x KET, 29.6.2009 - Arnoštek 2,61 kg/46 cm a Terezka 2,68 kg a 47 cm
http://www.modrykonik.cz/album/album.ph … mID=481444

4

Kacka1, tobě moc děkuji za příběh, určitě to nevzdám, dokud budou finance a psychika. Abych se přiznala, tak jsem se objednala k psycholožce, 28.11. mám první návštěvu. Jsem z toho trochu nervozní, myslím si, že jí toho moc neřeknu, protože se určitě rozbrečím. Nějak si mi o tom těžce mluví. taky jsem cvičila mojžíšovou, dělala si různé očisty těla. Na kartářky moc nevěřím, nějak se jim to neplní. Co se dá dělat.

Blastík, chci se zeptat, jestli jsi chodila pořád do stejného centra, nebo jsi zkusila změnu. Já jsem objednaná ke svámu gynekologovi, chci se s ním poradit, jaký CAR by mi doporučil. bolí tne nativ? myslím to odebírání zaživa.

5

Zuzca - i já jsem na tom podobně. nepočítaně IUI, 3x IVF, 3x nativ -  celkem asi 12 trasferů (už to ani nepočítám a za celých 8 let co se snažíme jsem ty // nikdy neviděla. Příči se zatím nenašla - oba jsme v pořádku. Máme za sebou žádost o adopci, už jsme v evidenci, ale pořád doufáme věříme, že se nám jednou podaří naše vlastní.
Kačka jak kdyby psala o nás - není snad nic co bychom nezkusili, i psycholožku - fakt se toho neboj. Pokud bude dobrá, určitě ti pomůže podívat se na to všechno z trochu jiného úhlu. Ajestli před ní budeš brečet - to je úplně normální, taky jsem tam bulela smile

Moc držím palce. A Blastíkovi samozřejmě taky.

snaha od r. 2003 - 7x IUI, 3x IVF, 8x KET, 3x nativ, 13.3.2012 Adam

6

Ahoj čekatelky,
rozhodla jsem se napsat, i když na tom zatím nejsem co se týká zákroků jako vy ( 2 nepodařené IVF), psychicky jsem na tom velmi mizerně a musím říct, že před vámi smekám, kolik jste toho už zvládly. Já začínám uvažovat o adpoci už teď, i když manžel se na to zatím moc netváří. Ale už máme pokročilý věk a mám obavy, abysme nakonec i tuto možnost neprošvihli. O psycholožce uvažuji rovněž, i když jsem celý život byla proti těmto pomocem a vždy jsem si myslela, že veškerá úskalí zvládnu sama, mám pocit, že to teď prostě bez toho, abych se u někoho vykecala a vybrečela nedám. V těchto chvílích, kdy by člověk nejvíce potřeboval kamarádky, je těžké se na ně obracet, když mají doma své krásné děti a tudíž nechápou, čím si procházíte. Proto mi nezávislý psycholog, přijde jako rozumný nápad.
Ještě jsem se vás chtěla zeptat, když toho máte tolik za sebou, jaká vám dělali v CAR vyšetření? Nám zatím vůbec nic a i to je důvod, proč jaksi ztrácím optimismus a chuť do dalších pokusů, protože se mi začíná čím dál víc zdát, že CAR je jen jenda velká továrna na peníze, kde nikoho krom nich nic moc jinýho nezajímá. Máte dítě, nemáte dítě, nám je to jedno, my máme vaše peníze!

Jinak vám všem držím mooooc palce a přeji, aby se to štěstí jednou unavilo a doputovalo i k vám. A díky za vaše příběhy, je to motivace pro to, to nevzdávat a dál zkoušet, i když se zatím nechce a sil je málo.

7

Ahoj PetroB, já si taky myslim, že CAR je továrna na peníze. Dokonce na Gennet nemám takový názor jediná. Zrovna zítra jdu ke svému gynekologovi, kvůli doporučení jiné kliniky. Tak jsme zvědavá. Hodně holek mi nabízí Reprofit, ale je až v Brně a já jsem z Liberce a to je vážně strašná dálka. V pátek jdu poprvé k psycholožce, tak mám z toho trochu obavu. Ale vím, že ji potřebuju, můj manžel ty věci moc řešit nechce, tak nějak ho to stresuje, říká, že mi neumí pomoct. Adoptovat zatím nechce, říká, že když jsou jiné možnosti, tak je budeme zkoušet. Dokonce navrhoval darovaná vajíčka, ale z toho mám strach já. Neumím si představit, že by mělo jen jeho geny. Ale zase by nechtěl, aby nám někdo daroval spermie. To je ta mužská ješitnost.
Já se snažím pořád věřit, že se nám to nakonec podaří, ale taky mě děsí můj věk.
Tobě taky přeju hodně štěstí, určitě se zadaří.

8

Ahojky kočky, nám se Vojtík povedl na 3 pokus IVF. Chodila jsem do Prahy k Apolináři a nemůžu si stěžovat. Sice prostředí nic moc, ale doktoři báječní. Možná, že by to stálo za pokus, z Liberce to není zase tak daleko.

9

Ahoj holky,

jen bych Vám chtěla napsat at neztrácíte naději, že určitě jednou Váš vytoužený uzlíček si cestu k mamince najde :-) Držte se a bojujte :-) Dobře vím čím teď prochízíte :-(((
Já už jsem psala, že na několikátý pokus máme ty uzlíčky rovnou dva, ikdyž teda už "uzle" dvouleté, ale opravdu jako naději doporučuji Reprofit, ikdyž je to na dojíždění, i tak to za to stojí. Tadyhle zrovna není továrna na peníze, jsou příjemní a vycházejí vstříc i penězově a určitě nějaký ten kilometr navíc ušetří tisíce v místě bydliště. My dojížděli 130 km a fakt to stálo za to, kluci oslavili ted 2 roky !! :-)

Přejem hodně štěstí a hlavně sil A + klučíci :-)

36 let, syn 17 let, 11.11.2009 Ferda a Ferda jsou na světě!!! smile
David 2540g, 47cm a Tobias 1740g, 42cm :-) v 34+0

10

Ahoj holky,
já jsem otěhotněla taky "až" po 3. IVF - 2 pokusy v Praze Podolí a šup do Reprofitu - u nich se povedlo napoprvé)
200km tam a 200 zpět (bydleli jsme v Praze i když jsme z Moravy), ale spoustu cest Vám ušetří konzultacema po telefonu či mailu, ultrazvuky může dělat gynekolog v místě bydliště atd...
Já bych do Reprofitu jela znovu, i kdybych bydlela na druhém konci světa...

11

Na jejich webu je ke stažení dotazník, který můžete vyplnit a poslat mailem, určitě Vám odpoví a napíší názor... zkuste to... stojí to za to...

12

Ahoj holky, moc díky všem za vaši podporu. Člověka to vždycky trochu nakopne, když ví, že se to opravdu může povést. Vážně o Reprofitu uvažuji, budeme to mít sice asi 150 km, ale ze všech stran slyším jen chválu. Mám právě obavy jak se to na dojíždění zvládne, protože teď jsem chodila při stimulaci do CAR každý druhý den a na svoji gyndr. se také nemohu moc spolehnout, protože právě pro náš CAR externě pracuje, tak by mi jiný asi moc neschvalovala. Máme objednanou konzultaci u dosavadního doktora v CAR a pokud nenavrhne nějaké rozumné řešení, tak se do Reprofitu určitě objednám.

Zuzi - u nás je to úplně stejně, manžel taky říkal, že by byl spíš pro darované vajíčko než adopci, ale pro mě je to přesně naopak. Pořád se neumím smířit s myšlenkou, že by dítě bylo vlastně jen jeho. Ale nikdy neříkej nikdy, možná až vyčerpáme všechny možnosti, tak se smířím se vším. A můžu se zeptat kolik Ti je? Mě 33, myslela jsem, že budu mít ještě tak alespoň 2 roky čas to řešit, ale mám malou zásobu vajíček, takže moc času nemáme. :-((( Jsem moc zvědavá, jak proběhne setkání u psychologa, tak pak napiš jaké máš z toho dojmy.

Přeji všem hodně štěstí a držme si palce!

13

PetroB. - nám sice v Reprofitu nepomohli (3x nativ), ale souhlasím s holkama, že přístup mají skvělý.
My jsem tam dojížděli z Prahy, bylo to sice dost náročné (především časově - skloubit mojí a manželovu práci s cestami do Brna atd.), ale nelitujeme toho.
Takže i přesto, že nám Reprofit štěstí nepřinesl ho doporučuji všema deseti.

snaha od r. 2003 - 7x IUI, 3x IVF, 8x KET, 3x nativ, 13.3.2012 Adam

14

Mám takoví problém před pěti lety jsem otěhotněla s centra s Brna hnedka na poprvé s inseminace tak a teď jsme chtěli pořídit Karolínce sourozence a nedaří se jsme docela stoho překvapení ,že to předtím šlo tak snadno.A teď Chodím do centra do Č.Budějovic a už mám za sebou 2 inseminace 2ivf 2ket mam ještě 8 zmražených.A pořád nic  Ale je fak ,že nevím co si mám o Č .Budějovicích myslet ještě mě žádné vyšetření nedělali proč to nejde.Vždy když se jich na to zeptám mě řeknou ,že je to zbytečné tak nevím  prý na genetiku nemusím kuli tomu ,že mám dítě.Na vyšetření imunologie prý taky ne když se nám sami spojují embria s vajíčkama a vyvíjej se dobře tak fak nevím co je na tom pravdy a jaké máte vy zkušenosti,a co byste mě radili ? Už jsme přemýšlela o změně centra ,ale mam tam tech 8 emb tak nemůžu

15

Audyjano,
přístup v ČB je dost nestandardní a já bych šla jinam. Vyšetření příčin neplodnosti je základem úspěšné léčby.
Zamražená embrya si můžeš nechat převést do jiného centra.
Držím palce.

16

Ahoj holky,po dlouhé době se na vás jdu podívat. Koukám ale, že stejně nikdo nechodí a nepodává zprávy jak je na tom s dalšími pokusy... Já mám za sebou další nativ v prosinci a opět bezúspěšně. Vyfasovala jsem opět Clostík a Merional a s další MS to rozjíždím, ale moc tomu už nevěřím. Je to takové plácání, stále dokola a nic z toho...prostě se nezahnízdí a hotovo!!! Jinak na dotaz, zda jsem v jednom caru odpovídám, že ne. Byla jsem nejdříve v pronatalu, teď Podolí a odskočila jsem na jeden nativ do Reprofitu, ale dojíždění a kloubení volného času s dozráváním folíků je stresující. jsme ze středních Čech.  Kdyby jste se někdo objevil a četl můj příspěvek, tak držím palce!!!! a´t to klapne a ozvěte se jak to máte s těmi adopcemi. já bohužel toho mého neukecám, má své dvě vlstní a cizí nechce!!! ješita. darovaná zatím odkládám, mám dost svých a docela dobře se vyvíjejí pokaždé...takže nevím no, jestli to kvůli věku risknout a utavit celoživotní úspory...co když to pak také neklapne? Prachy v pr a dítě nikde.

17

Ahojky,

sice za sebou nemám ještě 3. ivf, ale doufám, že se ho brzy dočkáme a konečně se zadaří baby.... My s manželem se snažíme o mimi 4 roky. Když jsme začli ani jsme netušili do čeho jdem. Když se po roce nedařilo, gynekolog mi dal Clostibegyt a 9 měsíců jsme to zkoušeli podle jeho plánování, ale nic:-( Poslal nás teda do CAR a my si vybrali CAR v Olomouci. Nejdříve nám řekli jaká nás čekají vyšetření apod. a že dítěte se určitě dočkáme, jen to chce čas. Nakonec jsme se kromě genet. vyšetření žádného jiného nedočkali. Rovnou jsme šli na 3IUI, která bohužel nevyšla:/ a pak místo dalších vyšetření rovnou 1.IVF. Na mé dotazy, zda by mi neměli udělat vyšetření průchodnosti vejcovodů a mrknout do dělohy (jek slibovali) mi řekli, že je to zbytečné před 1. IVF až jak by nevyšlo, tak mi ta vyšetření udělají... Bohužel IVF nevyšlo (mrázáčky nebyly), vyšetření po něm mi zase neudělali, s tím, že v mém věku je to zbytečné a že to je naprosto běžné, že 1. IVF nevyjde. Půl roku jsme tedy počkali a šli na 2. IVF. To taky nedopadlo dobře (taky bez mrazčků), s manželem jsme z toho byli zničeni, tak jsem trvala na imuno testech. Ty mi udělali, ale jen z mé krve, bez manželova spermatu a vyšly přímo skvěle. Žádný imuno problém. Po všem co jsem si na netu přečetla mi došlo, že ty testy jejich jsou na 2 věci a odešli jsem od nich. Když to shrnu, stálo nás to hodně fyzických i psychických sil, času a peněz. Vše muselo být uhrazeno dopředu, k ničemu jsme nedostali účet (a že jsme tam nechali peněz) a ani jednu řádku zprávy, co s námi vlastně dělali. Připadala jsem si jak ve zlém snu. Přišlo mi, že jim šlo hlavně o peníze a né o lidi. Proto jsme s manželem přešli do jiného CAR, kde pan doktor nám udělal krevní testy, přeléčil nás antibiotiky, udělal mi vyšetření vejcovodů a dělohy (konečně jsem věděla, že ten jediný vejcovod co mám, je aspoň průchozí) a pak nás poslal na Imuno do Prahy. Výsledky byly dost špatné, mám silné BI na manželovo sperma, byl mi nasazen Prednison na 3 měsíce a pak kontrola. Teď mi došly výsledky a bohužel po 3 měsících téměř žádná změna. Obrečela jsem to, protože jsem myslela že výsledky budou OK, a že po roce konečně půjdu na další IVf a nic. Pan doktor mi zdvojnásobil dávky Pr. a za další 3 měsíce znovu kontrola. Pak už bez ohledu na výsledky rovnou IVF. Tak se snažím být silná a vydržet to, věřit že příští výsledky už budou lepší, aby i my jsme se konečně dočkali toho, že budeme mít pro koho žít...:baby:
Jsem ráda, že jsem si moha počíst Vaše příběhy a podělit se i o ten svůj. Jinak taky jsme zkoušeli z manželem bylinky, Mojžíže, polohy, tablety, no vše na co jsme dostali tip, ale bohužel nic nepomohlo . Tak teď už rok chodíme k jednomu léčiteli a doufám, že to třetí IVF se teď konečně podaří a kéž by to byly rovnou dvojčátka, byli by jsme s manželem nadšeni;)

Mějte se hezky a držím nám všem snažilkám palce, ať jsme brzy maminy....:D

18

Ahoj,
je mi 35 let, partnerovi 39. O mimi se snažíme cca 5 let. 3x neúspěšná inseminace, 2x IVF, 3x KET, 1x ET, jeden zamlklý potrat, pak už dál nic, jen čekání , zda se // objeví, nebo ne. Chodíme do Centra reprodukční medicíny v Karlových Varech. Velmi příjemné prostředí, ochotní lékaři, kteří vše vysvětlí. Po 1. KETu a bohužel v 7 TT zamlklém potratu mi doporučili imunologické vyšetření. Genetické vyšetření. V karlovarské nemocnici mi po revizi dělohy doporučili i hysteroskopii, měli podezření na septum (výčnělek) v děloze a skutečně následné vyšetření tuto hypotézu potvrdilo. Centrum v KV můžu jen dporučit. Už jsme tam taky nechali spoustu peněz, ale mám pocit, že pro nás fakt dělají hodně, všechna možná vyšetření. Posledně mi nabídli 24 hodinový screening vyvýjejících se embrií, aby pro ET vybrali ta nejkvalitnější, která se celých 5 dnů vyvýjela bezproblémově. Skutečně máme 100% péči. Tak teď už je to jen na přírodě.
O adopci také uvažuji. Partner zatím o tom nechce ani mluvit. Je naprosto proti adopci. Doufám, že se na to časem bude dívat i jinak, protože život bez úplné rodiny si nyní nedokážu představit. Držím palce všem snažilkám a .. naděje umírá poslední.

19

Ahoj holky, tak taky prispeju se svym pribehem. Bude mi v lete 35, pritelovi 38. Snazime se dva roky, zatim bez vysledku, ty dve carky jsem jeste nikdy nevidela. Jedine co vim, tak mam nizke amh, jinak on ma vyborny spermio, genetiku jsme taky meli dobrou. Mam za sebou 2x inseminaci, 1x ivf kratky protokol - na to jsem vubec nereagovala, jen jeden folikul a prazdny. Pak jsem zkusila minimalni stimulaci, bylo jedno vajicko, ale embryjko neprezilo do druheho dne. Pak jsme zkouseli ivf dlouhy protokol, to bylo hodne fiasko. Psychicky narocne, celkem za mesic napichano 60 injekci do bricha a nebylo zadne zrale vajicko. Hned potom jsem zkusila dalsi minimalku a tam jsme se dostali nejdal, bylo jedno vajicko, transferovali mi podle nich kvalitni embryjko, ale bohuzel, zrovna mi potvrdili podle testu krve, ze negativni. Takze zase na zacatku, tim jak na ivf vubec nereaguju, tak nemam zadne zmrazene. Taky premyslim, co dal. Dva pokusy vyplacane a uplne bez vysledku, zbyvaji mi posledni dva. tak nevim, jestli jeste zkusit dalsi pokus nekde jinde s jinymi leky nebo si to nechat, pokud se jeste rozhodneme pro darovana. Chci si ted dat pres leto pauzu, ted po tom dlouhem protokolu a neuspesnem ET to bylo emocne narocne rychle po sobe.
Ale nemyslet na to se neda, cetla jsem nejakou studii, kde to prirovnavali ke gamblerstvi. Sice na to nechces myslet, ale i tak potom cekas,kdy prijde dalsi menstruace a doufas, ze se brzo zase muzes pustit do dalsiho pokusu.
Jinak zatim jsem zkousela pouze Reprogenesis v Brne, nastesti jsem primo z Brna, takze nemusim resit dojizdeni. Ale nevim jestli prechod do jineho centra by necemu pomohl...