1

Téma: Nevydarene ivf a ocekavany ket

obry den, mam dotaz ohledne IVF a KET. Absolvovala kompletni cyklus IVF s 8 odebranymi vajicky, vsechny byly oplozeny ale podarilo se ziskat jen 3 dobra embryjka v kvalite jake maji byt. 3.4 probehl transfer a nebyl uspesny, hcg 0 v krvi. Dnes jsem se to dozvedela. Pani doktorka navrhla takovy postup ze prespristi ms (dneskem uz zacala) a tu dalsi si zavolam a budeme stimulovat del. sliznici tabletkami, cca 19. den probehne transfer 1 zmrazeneho embryjka.
1.) Chtela bych se zeptat jak je to s tim akumulovanim sanci? Nekde jsem cetla ze kdyz jsou vlozeny po sobe 1 a 1 embryjko je sance vyssi. takze prvni 30% a ted ket 30% = 60%? Nevadi ze mezi tim bude pauza mesic?
2.) Jaky mate nazor na sex po transferu? Bylo mi receno jak se budu citit ale centrum od centra IVF jsou ruzne nazory (podle internetovych stranek jinych center).
3.) Muzu nejak zvysit sanci po dalsim transferu?
Bylo mi receno ze nemusim lezet. Ted jsem netahala zadne tezke veci, max do 5 kg. Ani zadny sex neprobehl, mela jsem strach. Takove ty bezne prace doma mycka, pracka, ... mam se tak i chovat po dalsim transferu?
4.) Je lepsi zavest ted 1 nebo 2 embryjka?
5.) Priplatila jsem si za embryoglue. Myslite ze bych si za nej mela priplatit i ted pri ket? Myslite ze to ma cenu?
6.) Kdyz budu mit ket, kdy mam dat vedet pani doktorce? Hned jak zacnu spinit v dalsi ms?  Rikala mi to tak nejak, ale jak rikala ze to nevyslo tak mi to moc hlava brala i nebrala. Popripadne jake leky se uzivaji pri KET a od jakeho dne cyklu?
7.) Jaka musi byt pauza mezi KETy?
Dekuji za odpovedi.

2

Re: Nevydarene ivf a ocekavany ket

Dobrý den,
ad1. úspěšnost transferů je v každém centru jiná a závisí od vybavení, zkušeností a postupů umělého oplození.  Kumulativní úspěšnost je to stejné, jako když házíte kostkou. Čím víckrát hodím, tím větší je šance , že padne žádané číslo.
V sanatoriu Helios máme průměrnou úspšnost 50%. To znamená, že po transferu prvníého embrya otěhotní  polovina pac. Při druhém tranferu otěhotní opět polovina z těch c neotěhotněly a tak dále. To zn., že po třech transferech v průměru otěhotní 80% pac. Je jedno, zda transfery děláte každý měsíc nebo s nějakou pauzou.
ad 2. po transferu se chovejte stejně, jako při spontánní graviditě.  Žádná omezení.
ad 3. Ne. Ale každý provedený transfer zvyšuje pravděpodobnost úspěchu.
ad 4. Vždy doporučuji a je lepší zavádět jen jedno embryo.
ad 5. Embryoglue nezvýší šanci na graviditu. Technika transferu a použitý katetr ano.
ad 6. To záleží na centru.  My preferujeme transfer v přirozeném cyklu a běžně provádíme 1. kontrolní UTZ vyšetření 10.-12. DC
ad 7. Puza nemusí být žádná, KET mohu opakovat každý měsíc. Záleží ale na výšce a charakteru endometria.

hodně štěstí prim MUDr Pavel Texl