1

Téma: Medrol a výživové doplňky

Dobrý den pane doktore,
beru Medrol 4 mg momentálně 4. měsíc, ale stále se mi nedaří otěhotnět. Napadly mě nějaké výživové doplňky(například Maca čaj z maliníku, kontryhelu...), ale netuším jestli tím nenaruším účinky Medrolu(téměř všechny přípravky totiž posilují imunitu, což by bylo asi kontraproduktivní) Poslední výsledky buněčné imunity byly naprosto v pořádku po 2 měsících užívání Medrolu(původně pozitivní BI proti trofoblastu)
Můžete mi prosím něco doporučit?
Děkuji, Eliška

Naposledy upravil: Elisska (29.03.2018 15:19:05)

2

Re: Medrol a výživové doplňky

Vážená paní,

Vámi jmenované potravinové doplňky slouží k (případnému) posílení oslabené celkové imunity. Naše léčba (vyléčení případných gynekologických infekcí, kondomová ochrana mimo ovulační termín, malé dávky Medrolu) má za cíl snížit specifickou buněčnou imunitu, bránící úspěšnému uhnízdění zárodku v děloze. Není pravděpodobné, že by tento postup byl nějak ovlivněn potravinovými doplňky. Je-li specifická buněčná imunita podle kontrolního vyšetření v normě, zkuste otěhotnět (to jest, nechráněný styk v období cca 4 dnů kolem ovulačního termínu, jinak používat kondom). Po otěhotnění doporučuji nadále používat kondom a dávku Medrolu snížit na polovinu (2 mg/den).

Bohužel neznám Váš příběh, proto nemohu doporučit podrobnější postup.

Zdraví J. Madar