1

Téma: Darovane vajicka

Dobry deň pán Dr. Mame za sebou 6 neuspešných IVF. Mám 38 rokov manžel 48 rokov. Deti ešte nemáme ale bojujeme už 8 rokov. Máme za sebou už všetky možné vyšetrenia, ale bohužial pričina neplodnosti nie je známa.   Po 6 neuspešných IVF nám odporučili darcovské vajíčka, tak sme to akceptovali. Bohužial z 9 odobratých vajíčok darkyni sa oplodnili 4 a do 5 dna ostala len 1 - hatchujuca blastocysta, ktorá sa dala zmrazit.  Vraj mal manžel 99 percent patologickych spermii.  Musim podotknut že už niekolko krat absolvoval vysetrenie spermii aj genetiku aj DNA fragmentaciu a nikdy to nebolo take katastrofalne.  Bojim sa ze sa nasa blastocysta nerozmrayi. naozaj mam strach . Chcela by som sa spýtat , ako postupovat dalej, ak by nam zlyhal aj tento pokus?   Máme nejaku sancu ak by sme vyskusali IUI s darcovskými spermiami? Ja už neviem čo a ako skonbinovat?  Vajíčka sme mali darovane ale olplodenie nevyslo tak ako som si predstavovala. Možno skusit este darovane spermie s mojimi vajíčkami? Uz neviem ako dalej a co este vyskusať. Budem rada za každu vasu radu. Doteraz sme mali pri odbere mojich vajicok max 5 vajicok pri akej kolvek stimulacii a oplodnene 2 a nikdy sa nevkladali lebo sa prestali po PK vyvýjat.

2

Re: Darovane vajicka

Dobrý den,
ve vašem věku  a nálezu co popisujete si myslím, že je tu možnost použít stále vaše vajíčka a spermie. Doporučuji vám posbírat dokumentaci o předchozích cyklech a objednat se do mé ambulance na tel +420 549523258  . Posoudíme co by se dalo udělat jinak ( např. stimulaci,  zkontrolovat spg, ) a zda je moje myšlenka opakování IVF cyklu dobrá.

prim MUDr Pavel Texl

3

Pán Doktor, ďakujem Vám veľmi pekne. Určite sa k Vám objednáme. Prajem krásny deň.
Renka

4

děkuji za důvěru