1

Téma: nitrity v moči a Medrol

Dobrý deň, beriem Medrol už 13 týždňov. Bola sa na preventívke a všetko bolo OK ale sediment moču - nitrity mám silno pozitívne. Nikdy predtým som to nemala. Sú to vraj dusitany. Môže to byť z toho Medrolu? Vraj v zdravom moči by byť vôbec nemali. Daju sa hodnoty dusitanov nejak znížiť?
Ďakujem Renka

2

Re: nitrity v moči a Medrol

Vážená paní,

nepíšete, kolik Medrolu berete a proč.  Jde-li o léčbu poruch plodnosti, většinou se používají nízké dávky 2-4 mg denně. U takto nízkých dávek jsou vedlejší účinky tohoto typu nepravděpodobné.

Zdraví J. Madar

3

Dobry den, beriem medrol 1,5 tabl. cize 6 mg.  Bol mi nasadený po neuspešných pokusoch IVF a po potrate. Nakolko opat sa chystame na IVF tak Medrol mam užívat nadalej 6 mg . Beriem ho kvoli protilátkam na spermie.   Dakujem

4

Chcela by som dodat presnu diagnozu z reprodukčnej imunologie: Preukázaná špecifická celulárna odpoveď voči partnerovým antigénom / spermiám stredne ťažkého stupňa a hranične zvýšené protilátky voči fosfatidylinozitolu - opakovaná pozitivita. Kontrola bola po 8 týžnoch užívania Medrolu. Predtým som medrol nikdy neužívala. Nasadený mi bol po 5 neuspešných IVF a poslednom potrate. Teraz planujeme  dalsie IVF začiatkom decembra a kontrolu na repro.imunologii mam mat po IVF v prípade tehotenstva ale aj v pripade neuspešného embryotransferu. Dakujem