1

Téma: Názor na vyšetření imunologie

Vážený pane MUDr. Madare,
  chtěla bych se Vás poprosit o názor a možnost vyšetření u vás.

Je mi 31 let, manžel 32 let. Již 2 roky se snažíme o dítě, ale zatím marně.
Při vyšetření obou byl zjištěn problém u manžela - Oligoasthenospermia gravis, u mne vše v pořádku, ale od dětství mám na těle vitiligo (údajně z imunitní příčiny - několik nemocí najednou v cca 4letech, od té doby vitiligo beze změny stejné). Dále jsem mám za sebou konizaci čípku cca před 2mi lety, od té doby cytologie stále s nálezem ASCUS. Na základě manž. výsledků spermiog. jsme letos absolvovali 1. IVF - 1et neúspěšný, 2. ket - úspěšný ale přirozený potrat v 8tt a poté opět 2 neúspěšné kety. Po mé žádosti v caru o žádanku pro muže na urologii zjištěna u manžela Varikoléla na levé straně a domluvena operace. Chci se zeptat, zda by nebylo vhodné u nás obou udělat také důkladné imunologické vyšetření, zda není problém i v tomto. Pokud ano, zda je potřeba nějaké doporučení z CARu nebo od mé gynekoložky/obvodního lékaře a jakým způsobem je možné se u Vás objednat.

Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný den

2

Re: Názor na vyšetření imunologie

Vážená paní,

za situace, kterou popisujete (t.j. včetně časného potratu) by specializované vyšetření na pracovišti reprodukční imunologie bylo plně opodstatněné.
Budete-li mít doporučení od vašeho gynekologa nebo od lékaře CAR, bude vyšetření bezplatné.
Jinak byste jej museli zaplatit (cena bývá podle potřebného rozsahu vyšetření do  9000,- Kč.).

Zdravá J. Madar