1

Téma: Výsledky z reprodukční imunologie

Krásný den Pane doktore,

Je mi 25 let, jsem po 3 potratech do 7 tt ( 2 potrat - kluk, 3 - triploide). Začali jsme obcházet různá vyšetření. Genetika v pořádku jen mi doporučili přeočkovat se na neštovice, imunologie v pořádku. Byli jsme proto na reproduk.imun. v Podolí, kde už to zase tak v pořádku není. Mám mírně pozitivní buněčnou imunitu na part.sperma 55% a na ostatní 57%, Trofoblast něco nad 90%, dále protilátky proti a-annexinu.
U partnera hraniční spermiogram, celkový defek 71%. koncentrace v normě. Nejvíce defekt hlavičky. Nejvíce procent rychle se pohybujících spermií cca 50%, normozoospermie, teratozoospermie, Kult. negativní. bez agregace a vysokou hladinu igA ASA na spermiích 53%. Doporučen kondom styk, prednison, a 2-3 měsíce na kontrolu.

Zajímá mě : Jak moc jsou to závažné výsledky. V době odběrů jsem totiž byla nemocná, produktivní kašel a rýma. Přítel se mi vrátil po 3 měsích domů, takže odběry byli po 3 měsíční absenci pohl. styku. Já byla zaléčena na ureplasmata a přítel je měl negativní. V době odběru jsem měla ještě gyn. zánět myslím klebsiella pneumonie. Po vyloučení ureaplasmat u přítele jsme měli pohl. styk bez ochrany. Dále mě zajímá ty zvýšené IgA na spermiích.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Naposledy upravil: AnetaK (22.07.2016 10:38:33)

2

Re: Výsledky z reprodukční imunologie

Ještě bych Vám dodala přesné výsledky přítelova spermiogramu:
fyzi. vl. - normální
Objem - 2,5 ml
pH - 7,6
Koncent.sperm /10 na 6/ml: 154
morf: norm. - 29%, def.hlavičky - 48%, Defekt krčku - 16%, Def. bič - 7%, clk. defekt - 71%
Motilita - progresivní rychlá - 57 %, Progresivní pomalá 13%, Neprogresivní 16%, Nepohyblivé 12%
IgA na spermicíh MAR test - 53%
Životnost 87%
Normozoospermie, Teratozoospermie

U mě ty protilátky proti a-annexinu IgG 9,8 U/ml, CIK - 81,0 I,
S-IgA    3,26 g/L
S-IgG   13,10 g/L
S-IgM   1,43 g/l
S-C3 komplement 0,96 g/l
S-C4 komplement  0,21g/l
S - RF  6,00 g/l
S-transferin  3,60 g/l

Toď vše smile Děkuji za vaší odpověď

3

Re: Výsledky z reprodukční imunologie

Dobrý den,

pokud Vašemu příběhu dobře rozumím, nemáte s otěhotněním problém.
Z nálezu  u partnera plyne, že by bylo velmi užitečné mimo ovulaci dodržovat kondomovou ochranu (přítomnost ASA-IgA může mimo ovulaci dráždit Vaši imunitu). Mírně pozitivní buněčná imunita a zvýšené protilátky proti annexinu u Vás mohou spolupůsobit při časných potratech. Pak je doporučená léčba v pořádku a kontrola po 2-3 měsících ukáže, zda se buněčná imunita zlepšila.
Ten kondom je důležitý mimo jiné i z hlediska přítomnosti ASA na spermiích partnera.

Zatím by bylo lépe neotěhotnět a po kontrole dodržet doporučení lékaře z pracoviště reprodukční imunologie. Bude-li trvat pozitivita anti-annexinových protilátek, bude vhodné přidat k léčbě v době otěhotnění nějaký antiagregační přípravek (Anopyrin, Stacyl a pod.).

Zdraví J. Madar