1

Téma: Umělé oplodnění

Chtěla bych se zeptat, jak to probíhá při umělém oplodnění. Co všechno mohu od umělého oplodnění očekávat (postupy atd.).

Peťule

2

Re: Umělé oplodnění

Ahojky Peťule, co všechno bys chtěla vědět?
Obecné informace najdeš zde:
http://www.neplodnost.org/algoritmus-lecby.html
jinak se ptej, co Tě zajímá...

3

Ahoj xkata78, snažíme se s manželem už 5 let a gynekolog stále tlačí na umělé oplodnění. Rozhodli jsme se, že do toho půjdeme, ale nevím co všechno nás čeká, tak se ptám. Hodně jsem již pročetla tady na stránkách, takže nějakou představu mám, přesto bych to ráda slyšela od některé z vás, které to máte za sebou. Peťule

4

Ahoj Peťule, my jsme se taky snažili 5 let...
Záleží na tom, co už máte hotové za vyšetření...
U Tebe je určitě nutné vyšetřit průchodnost vejcovodů, hormonální profil a zjistit, zda probíhá ovulace...
U partnera je nutný spermiogram....
My jsme tyto vyšetření měli hotové od mého gynekologa, ale v IVF centru si stejně zkontrolovali znovu spermiogram, mě hormonální profil, klasické gynekol. vyšetření a oběma nám nabrali krev na HIV, žloutenky a syfilis...
Pokud bude vše v pořádku, rozepíšou Vám léky na stimulaci, před samotnou stimulací se ještě dělá ultrazvuk, aby se vyloučily cysty na vaječnících a většinou od 2. dne menstruace si začneš píchat hormony... ty se píchají cca 10 dnů, během těchto 10 dnů půjdeš několikrát na utz, aby se zkontrolovalo, jak rostou folikuly, ve kterých jsou vajíčka, někdy se připichují ještě další injekce, aby se zabránilo předčasné ovulaci a 36 hod před plánovaným odběrem vajíček se píchne injekce, která ovulaci vyvolá
Odběr vajíček - tzv. OPU se dělá v krátkodobé narkóze a za pár hodin Tě pustí domů... V ten samý den odevzdá partner sperma, kterým budou vajíčka oplodněna - buď klasicky, nebo ICSI...
Většinou za 3-5 dní se zavádí embrya do dělohy (bez narkózy, nebolí to), budeš si zavádět léky na podporu těhotenství a za 14 dní se dělá těh. test, nebo se nabírá krev...

5

Ahoj xkata78, děkuji za odpověď. Nahlížím sem na forum už dlouho a stále se k něčemu odhodlávám. Stále věřím v obrat, který nepřišel. :( Přesto věřím, že se to časem povede. big_smile

6

Ahoj Peťule, my jsme IVF taky dlouho odkládali, ale nakonec se zadařilo do půl roku od prvního IVF pokusu...
Já bych neváhala a navštívila IVF centrum, nevím odkud jsi, ale pokud z Moravy, vřele doporučuji Reprofit v Brně...

7

Ahoj chtela bych se zeptat jestli pri nepruchodnosti obou vejcevodu  muzu pouzit sve vlastni vajicka.Pan doktor mi rekl ze pokut mimco jen IVF.dekuji

8

Pokud jsou neprůchodné vejcovody, je určitě nutné IVF, ale s vlastními vajíčky, samozřejmě.
Napište dotaz prim. Texlovi v sekci "Asistovaná reprodukce"

9

Ahoj moc dekuji za odpoved je to cerstva zprava proto se ptam nikdy me nenapadlo ze  budu mit jedinou moznost jak otehotnet.Chtela bych moc miminko ale kdyz jsem cetla kolik to stoji tak se obavam ze se nedockam. :( omlouvam se za  hacky a carky pisi na mobilu.

10

Taky budu muset jít a chtěla jsem se zeptat bolí to