651

Re: Jarňásci 2009

Ahoj holky!
No tak s dudlíkem jsme na tom tak, že v noci ho má non-stop. Přes den je v pohodě. Ale kdyby ho měl v dosahu, tak dudlá taky furt. K tomu máme nanoc ještě hdrového mucíka, ten až se rozpadne, tak bude průser!
Reni - se školkou jsme na tom naprosto stejně, všechny školky v okolí berou jen od září a to pouze děti, které do toho září dovrší 3roky věku. Takže taky až příští tok v září a to jen tehdy, jestli nás někam vemou. V té naší prdeli školka není a okolní mají hodně plno. Uvidím, uvidím, možná skončí v nějaké školce v Praze, případně v nějaké soukromé, co se bude dát dělat. Já práci zatím neřeším, ani se nemám kam vrátit, takže tomu zatím nechávám volný průběh a pořeším to podle toho, kdy se objeví nějaká zajímavápráce. Musím přiznat, že dcera šlo to školky taky dřív ve 2,5, ale když to porovnám s Míšou, tak je to nebe a dudy. Ten je mnohem nezralejší a méně samostatný, tak to nechci hrotit. A hlavně - nemusím. Furt si říkám, že jsem si přece nepořídilana stará kolena dítko, abych ho nechala hlídat cizím lidem a makala zas od vidím do nevidím. No ne?
Mějte se!

38let, Gennet, dcera 16let přirozeně, 2.IVF(T/M) - Michael "Majkl" *8.3.2009 (3130g/51cm), nativ KET 10/2010 :(

652

Ahojky, tak jste mně s dudlama potěšili!! smile  Mám představu, že mu dudlíka zredukuju jen na noc, ale jestli se mi to podaří to vůbec netuším big_smile
Jinak se školkou jsme na tom obdobně, my jsme teda zápis prošvihli, ale měl by tu být ještě jeden v květnu,tak uvidíme. Ale co jsem slyšela od ostatních maminek, tak mají plno a neberou. A když tak až ten další rok od září - takže úplně stejně jako u vás. Takže u nás  to dopadne tak, že holt zůstanu do září doma bez peněz,stejně jsem to měla původně v plánu, nechtělo se mi na prázdniny letět do práce :P

1xIUI, 4xIVF+ICSI - 24.3.2009 Honzulka (3000g, 48cm)
20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

653

Tož vítej v klubu Bibko - jak s dudlíkem, tak se školkou big_smile

38let, Gennet, dcera 16let přirozeně, 2.IVF(T/M) - Michael "Majkl" *8.3.2009 (3130g/51cm), nativ KET 10/2010 :(

654

Tak já se dneska musím s něčím "pochlubit" roll Byli jsme nakupovat v centru a Honza zase vyváděl, lítal po krámech,vůbec nechtěl být chvilku v klidu (což se mu na jednu stranu nedivím). No, ale já jsem to nerozdejchala a milého Honzíka jsem šoupla do hlídacího koutku!! Paní jsem napovídala že je mu už dva a půl roku, naštěstí byla ochotná a vzala nám ho (jinak berou až od 3 let). Při vypisování přihlašovacího lístku se Honza věšel na dvířka dovnitř do koutku, tak se paní ptala, jestli jako takhle leze všude a po všem-tak jsem teda jen pokračila rameny, že jako je to neposeda. Nebudu jí přece vyprávět, že je schopnej vylézt po žebřinách až nahoru a pak skákat dolů, že? lol lol  No, nervózní jsme byli oba s manžou jak psi. Mobila jsem nosila pro jistotu pořád v ruce.....no a světe div se, v klidu jsme si dokoupili to, co jsme potřebovali, potkali jsme známé a s těma jsme si dali v klídku kafíčko a dortíka - no úžasnéééé. Sice jsem měla a mám trochu výčitky, ale fakt super. No a když jsme šli vyzvednout Honzíka, tak ten odtamtud odmítl odejít. Takže jsme ho nalákali až na zmrzku, jinak tam snad blbne doteď. Uffff. Matka roku ze mně asi nebude - odložit vlastní dítě ve 2 letech  roll

Jo a s těma dudlíkama-dneska jsme po cestě ztratili dudlíka a já pěkně rychle šupajdila koupit nového, protože v autě bychom asi jinak nevydrželi!! Ach jo. hmm

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

655

smile Tak já večra Aničce nedal po oběde dudlík , s tím že jedem na Den Země( asi 30 minut pěšky), že v kočárku v klídku usne i bez něj a výsledek - nespalo se, za chvíli vylezla z kočárku a razila vyrábět věci s Jiřikem.  Tak si říkám dobrý, bude klid večer, a opět omyl, přestože byla celý den venku, usnula těsně před 9, takže dnes jsem poslušně dala po obědě dudlík a spalo se hodinu a půl, ted kouká na At žijí duchové, spát půjde až to skončí roll

34 let, Gennet, syn Jiří už 8 , * 29.3.2009 Anička nakonec také přirozeně :-)

656

smile:):) Jsem negativní smile:):) , takže asi kontrola za 4 měsíce a nic se dít doufám nebude

657

Reni, gratulace! Umím si představit, jak sis oddechla. A na dudlík se zatím vykašli.... však o co jde, ne? Ještě to není tak trapný, když nedudlá přes den, ale jen na spaní. Jsme na tom stejně.

a Bibko - pobavila jsi mě moc! big_smile

U nás klasika - ale hlásím,že budumacecha - jedu na relax víkend s kámoškou do Boskovic!!!

658

Renat hurááááá!!!! Gratuluju,to byl kámen, co odpadl, viď. 

Jo, my dudlíkáři občas dudláme i přes den, venku se mu to snažím sebrat a to většinou na něj zapomene. Dokonce se nám min.týden stalo, že sám řekl, že ho nechá doma a fakt ho nechal! A vydržel. Tak doufám, že přijde sám s tím, že už ho nechce wink Haha

Zuzo, a kdy jedeš macecho? smile  Mně kámoška ukecala v září na 4 denní "výlet" do Španělska-taky bez Honzíka. Doma mně to schválili a dokonce i babičky-že prý se o Honzíka postaraj. Sice jsem už teď nervózní, ale hrozně se na to těším smile

No a už plánujete dovolené? Já už brouzdám v katalozích a vnadím se wink

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

659

smile To byla rána, že to muselo být slyšet po celým okrese smile
Jinak tiše závidím, u nás bohužel jedna babička nefunguje vůbec, druhá jen pokud je hodně zle, ale manžel by pohlídal, jenže já bych nejradši někdy někam s ním, takhle musíme vždycky každý sám :(
Co se dudlíku týká, spíš mám strach o zuby, zdá se mi, že je má dost křivé, ale minule zubařka zatím nic neříkala, na další kontrolu jdeme za 2 měsíce, tak uvidíme, třeba už budeme bez hmm a klube se nám poslední stolička a musím říct, že doufám jen díky tomu mi někdo vyměnil moje hodné dítě za fůrii, i když bohužel to asi nebude jen tím zubem roll , pomalu jsem zralá na chocholouška... smile

660

Renat bylo to slyšet i u nás smile
Tak mi to nedalo a zkoukla jsem konečně pořádně Honzovo zoubky a taky nám tam ještě chybí poslední stoličky roll Ach jo, a já myslela, že už je máme všechny venku!!! Renat, Honzík má taky zoubky jak noty na buben smile Má tam hlavně docela dírky mezi zubama (po manžovi). A taky nám zubařka na to nic neřekla. Dneska se mu povedlo splést si můj prstík s jablíčkem a pěkně se do mně zakousnul (dávala jsem mu do pusinky kousek jablíčka a on u toho čučel na TV). Docela dlouho se mi prst vzpamatovával a ještě teď je na něm vidět linka od zubů!!! smile

Jinak my jsme s manžou odpadli-angína jak vyšitá. Honzík zatím  "jen" pokašlává, tak doufám, že to od nás nechytne, protože je nám fakt mizerně. No a ve chvíli, kdy bychom fakt potřebovali pomoc od babiček- NIC. Stačilo by, aby si ho vzali přes den, abychom se mohli v klidu vyležet - haha, zrovna se jim to nehodí roll  No nic, jsem si postěžovala smile

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

661

Ahojky,
jak se všichni máte? Co nového u dětiček? My máme sedřené vše co se dá - jak bylo hezky, tak zabrzdil o asfalt-takže kolena a lokty, drbali jsme kamínky roll Ale naštěstí to bral sportovně a teď je to týden a je to "skoro" pryč smile

Jak užíváte krásného počasí? A už plánujete dovču? wink

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

662

My jsem chytli oboustranný zánět uší, poprvé, já ani Jirka jsme to nikdy neměli, tak jsem z toho byla dost zmatená, vůbec jsem netušila co jí je, byla bez teploty , protivná, uřvaná, ale na ucho si začala stěžovat až po 3 dnech, naštěstí jsem to rozkapali, ale asi to už na píchnutí bylo, trvalo to další 3 dny, už , už jsem chtěla jet na píchání, byl víkend, tak jsem ještě řekla, že to zkusíme do rána a ráno se to zlepšilo :-)
Jinak nového u nás asi nic, Anička je dost velká asi 95 cm a hlavně těžká, má skoro 17 kilo roll,. to tady budeme asi nejtěžší, takže se děsim, že bude velkej jak Jirka, což je hrozná představa roll

663

AHoj matky!
Tak koukám, že všechny nestíháme a věnujeme se našim drakům smile Co je nového? Jste zdraví? Jak trávíte léto? chystáte dovolené?

U nás novinky - Míša je už skoro měsíc totálně bez dudlíka (prokousnul si ho, takže jsme ho rituálně hodili do popelnice a "páni popeláši ho odvezli pyč"), spí sám ve svém fungl novém pokoji (to bylo totálně v pohodě a my s manžou si po víc jak dvou letech užíváme klidu vlastní ložnice a hlavně možnosti si večer v posteli rozsvítit a číst!). Takže ještě nějak zvládnout ty plíny a je to velkej chlap! Ale tam to vidím na dýl, protože zapírá každej bobek a čúrání si snad ani neuvědomuje.

Tak prckům zdar!

664

Ahojky Zuzo!

Teda tiše závidím - bez dudlíka!!! smile My snad půjdeme s dudlíkem i do školy big_smile Bohužel jich máme asi 5, Honzík nemá žádnej oblíbenej, střídá je podle toho na který narazí.
S nočníkováním jsme trošku pokročili, když je bez plenky, tak si celkem pokaždé řekne, ale musí běhat s holou prdkou, jak mu dám slipy, nebo kalhoty, tak má pocit, že má plínu a pustí to do kaťat. Ale na "bobíka" nikam jinam, než do plíny nejde! To bude asi větší oříšek.
S kolem odrážedlem drandí jak čert, nestíhám ho odchytávat a už ho nechce dát z ruky. Teď jsme mu pořídili k svátku koloběžku, tak to střídá.

Zuzo gratulujeme se spinkáním ve vlastním! To je úleva, co? My se to chystáme zavést teď přes prázdniny, tak jsem zvědavá, jak to zmákneme - chodil spát celkem obstojně do svého, ale pak byl nemocnej, spal u nás a už to tak zůstalo roll

Všechny moc zdravíme!!

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

665

Zdravíme :-)
Tak u nás se taky pořád dudlíkuje, máme to stejně jako Honzík, ale jelikož už se Aničce křiví zuby, upletla jsem na dudlíky košíček a mám ho už jen do postele, jak se vzbudí, poválí se a běží ho uklidit do košíku, večer i po obědě.
Anička spí v dětském pokoji už od tuším března, dubna, je v pokoji s Jirkou, takže nebyl žádný problém, chodí spát většinou spolu okolo té půl 10, v noci někdy na ě pokřikuje, máme pokoj vedle, třeba dnes že je jí zima, že nemá dudlík...ale už spí celkem dobře, někdy dělám, že neslyším, tak si poradí sama.
S plínkama je to u nás lepší než u Vás, ale už byla bez plín úplně i na noc, pak ale začala spát nějak tvrději v noci, takže už jí to neprobudí, tak už máme na spaní zase plínu, je počůraná tak 2x, 3x za týden, ale popravdě, to že mě v noci vytáhla z postel, že chce na nočník, já zcela probuzená a ona ihned spala dál, to mi tedy nechybí, to snad zatím radši tu plínu.
Jo a k posteli mi dala kamarádka zábranu proti padání, je to docela fajnové, u kluka jsem dávala pod postel peřinu, aby padal do měkkého :-)
Odrážedla Aničku nějak neoslovila, umí i šlapat na kole i tříkolce, ale i to jí nějak nebere, 5x šlápne a sleze, radši se vozí v sedačce se mnou na kole. Ted jsem byli s Jirkou n a 9- leté prohlídce, má 158 cm yikes, tak jsem změřila i Aničku 97 cm/17 kilo, holky ona snad bude opravdu růst jak on, my tu máme asi nějakou divnou vodu, jinak to není možný. Jirka měl ve 3 letech 105/20kg, to bude mít do té doby taky a mě klepne....

666

Jsme bez dudlíku big_smile:D, včera i dnes, tak snad už to nějak přklepeme:cool:

667

Ahojky smile
Tak jak se všichni máte? Co dětičky?

Renat tiše závidím s dudlíkem smile My snad budeme dudlat do osmnácti!! lol  Ale musím se pochlubit, že jsme skoro bez plínek! Doma přes den to  zvládáme a teď jsme to začali testovat i venku a zatím dobrý - musím to teda zaklepat smile I když chodím zase obtěžkaná náhradním oblečením, protože "nehody" se stávají, že? lol
Jinak máme za sebou 10ti denní dovolenou v Řecku a SUPER!!! Honza nevylezl z moře, na lodním výletě skákal z lodi přímo do vody - no, skoro nás na tý dovče nepotřeboval lol 
Teď už zase začít pomalu řešit zimní oblečení, co? Ach jo - ty prázdniny vždycky tak utečou!!!

Všechny vás moc zdravíme a pište, jak se s prckama máte!!! smile

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

668

Tak koukám nikd nikdo, asi už sem nikdo nechodí :-(

669

Ahojky, tak koukám a tady nikde nikdo!! smile

To jste asi  všechny už ve vánočním shonu, co? wink

Tak my jsme konečně úspěšně bez plen-hurá. Akorát si nějak nedovedu představit lovení pindíka na čúrání v zimě v mrazu z kombinézky - to bude žůžo!! lol  Akorát ten dudlík nás pořád straší - pokusíme se ho dát za měsíc čertovi, tak snad nám to vyjde.

A jak se máte vy? Co nového?

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

670

Ahoj holky, chodí jsem ještě někdo nakukovat? Co je u vás nového za ty roky, co tu nikdo nepřispěl?:-) Nám se povedlo k dvojčátkům ještě jedno dítko přirozeně, přestěhovali jsme se, jsem pořád na mateřské, všichni jsme zdraví, ťuk ťuk:-)

Ginka, 31, Obilňák, 2.IVF - 03/2009 holka + kluk, 11/2011 přirozeně kluk