1

Téma: Ženský a mužský pohled na AR

Dobrý den,

jmenuji se Karolína Davidová, jsem studentkou psychologie na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V rámci své diplomové práce realizuji výzkum na téma genderových aspektů asistované reprodukce. Dovolte, abych Vás touto cestou laskavě požádala o spolupráci.

Z českých i zahraničních studií je známo, že minimalizace negativních psychických dopadů nepříjemné léčby může zvýšit její úspěšnost. Cílem mého výzkumu je popsat specifickou ženskou a mužskou motivaci a postoje k asistované reprodukci, prožívání celého procesu léčby a oporu, která v době léčby nejvíce pomohla. Věřím, že výsledky mé práce pomohou porozumět psychologické stránce asistované reprodukce, a že odborníkům poskytnou vhled do psychických potřeb a prožívání budoucích rodičů, který jim umožní pracovat tak, aby právě ony negativní psychické dopady léčby byly co nejmenší.

Pevně věřím, že bychom společně mohli přinést porozumění tomu, co budoucí maminky a tatínkové při podstupování asistované reprodukce nejvíce potřebují, co jim napomáhá k psychické pohodě. Poznáme-li tyto potřeby, budeme moci párům majícím problémy s početím miminka býti dobrou oporou a pomoci jim tak náročnou léčbu lépe zvládat.

Byla bych moc vděčná všem z Vás, kteří již AR mají za sebou nebo ji právě podstupují, a byli by ochotni poskytnout rozhovor na tato témata. Pokud byste měli zájem, kontaktujte mne, prosím, zde nebo na email karolina. davidova@gmail.com.

Velice Vám děkuji a doufám, že se s některými z Vás budu moci setkat osobně smile
Karolína