3,101

Re: Holky z Reprofitu

Ahoj holky, zdravím vás stále jako 2v1. Už je to jen o čekání, čípek už skoro nemám, ale zatím se moc neotvirám, tak fakt jen čekám a čekám a čekám. Už musím říct, že jsem unavená a těším se na to, až to budu mít všechno za sebou a miminko budu držet v náručí.

DELFÍNKO, vím, že věk je pro tebe ten hlavní strašák. Ale na druhou stranu naděje umírá poslední a já v zázraky věřím  a taky se mi 2x stal. Jaké jsem AMH to už přesně nevím, musela bych se pohrabat v papírech od Dr. což nevím jestli se k tomu ještě dostanu, každopádně jsem měla taky nižší. Strašně ráda bych ti pomohla a předala svoje zkušenosti co pomohlo mě. Po dvou samovolných potratech a dvou neúspěšných IVF a jednom ketu jsem taky ztrácela naději. Dr mi sdělovali spíše špatné zprávy, než ty dobré, což mě taky srazilo hodně ke dnu a těžko se mi ještě teď vzpomíná na ty stavy a myšlenky, které jsem měla. Taky jsem hodně četla a hledala co bych mohla pro sebe udělat, protože nikdy jsme s manželem neměli konkrétní diagnózu proč to nejde. Takže jsem podstoupila všechny možné vyšetření, genetiku, imunologii, hematologii, chodila jsem k léčiteli panu Havelkovi, možná ti to něco říká, brala jeho preparáty a právě on mi vyhotovil i kalendář dnů, nejlepších k početí. Taky jsem byla v lázních, změnila jsem práci, pořídila si pejska, cvičila jsem Mojžíšovou metodu poctivě dva roky. Celkově jsem byla těhotná 5x, z toho 3těhu nedopadli dobře a z jednoho mám dceru a teď se snad dočkám i druhé dcery. Pokaždé jsem otěhotněla na podzim, všechny těhu testy jsem si dělala v prosinci, takže k oplodnění došlo vždy na přelomu  října a listopadu. Právě kalendář od pana Havelky jsem brala z počátku dost vážně, ale po půl roce zbytečného snažení jsem ho odložila a neřešila ho. Až zpětně jsem po svém prvním vydařeném těhotenství zkoumala kdy to vyšlo a ke svému překvapení jsem zjistila, že jsem tohle datum měla právě i v kalendáři od Havelky. Proto když jsme se snažili o druhé mimi, snažila jsem se opět v tomto termínu a i když to  první dva roky nevyšlo, ten třetí ano. I podle mého znamení mám silný podzim na otěhotnění. Je fakt, že v tomto období neproběhlo ani jedno IVF ani jedno IUI, což možná byla chyba, ale k tomuto zjištění jsem došla až po 6 letech, takže těžko říct, kdybych to věděla dříve, jestli by třeba IVF na podzim vyšlo. Věřím, že pomohlo i štěstí, že jsem věřila a hlavně že jsem byla v té době psychicky vyrovnaná. Psychika u mě určitě hrála poloviční roly. Určitě ti žádné z přírodných preparátů neuškodí. Mám dvě kamarádky, kterým taky pomohl pan Havelka - léčitel. Přeju ti, aby jsi neztrácela naději. Vyzkoušej určitě všechno, co je dostupné v medicíně i v léčitelství, každý člověk je jiný, to co zabrala a pasovalo mě, nemusí pasovat tobě. Je třeba zjistit, jak přírodu ošálit a dočkat se toho vytouženého miminka. Moje druhé očekáváné miminko je opravdu jen třešničkou na dortu, protože jsem si myslela, že Eliška zůstane jedináček. Nevím jestli ti něco z toho co jsem ti napsala pomohlo, každopádně ti moc držím pěsti a z celého srdce přeji, aby jsi se dočkala, věřím, že ano.

Ostatní moc zdravím, nevím jestli stihnu ještě napsat, ale určitě až bude mimi na světě, dám vědět.

1xZT, 1x SP 15tt, 2xIVF+ICSI, 1xKET, 3xIUI, HURÁ beruška je na světě 3. 8. 2009, Eliška, 3300g/50cm po přirozeném těhu. Od září 2011 nový boj o sourozence: 1xIUI, přirozený zázrak 23.12. 2011 //, po druhé HURÁ, 18.8.2012, Alžbětka, 2940g/50cm
http://misa29.rajce.idnes.cz

3,102

Ahoj Míšo,

moc Ti děkuji za podporu !!!!!!!!

Já právě začínám jíst Clostylbegyt, a také mám vše a jím vše, co podle posledních výzkumů zvyšuje AMH, i z Ameriky, co se u nás ještě neví, a k tomu další a další věci . . .

Psychicky se cítím moc v pohodě.... Také jsem vyzkoušela různé léčitele a pan Havelka je astrolog, který určitě využívá termínů dle Jonáše. Všichni astrologové s tím pracují . . . Mám také program, dělám astrologii přes 10 let.... takže je také užívám.... Teď se mi dokonce o pár dní posunula menstruace a tak dny ovulace vychází těsně před těmito plodnými dny dle Jonáše, tak mám velkou radost, zase nějaký posun . . .

Začala jsem i cvičit jógu, ta je také skvělá na otěhotnění i na fyzičku a uvolnění bloků páteře a kostrče. . .  A věřím tomu že otěhotním, a vizualizuji si to . . .

Současně děvčatům odtuď i klientkám se dívám na konstelace při otěhotnění, a dělám takovou studijní astrologickou práci o plodnosti, třeba něco objevím . . . co pak pomůže i dalším ženám....

Ještě jednou Ti moc děkuji za podporu a přeji Ti zdravé miminko a hladký rychlý téměř bezbolestný porod! baby

Naposledy upravil: Delfínka (15.08.2012 02:51:10)

Stimulace Bravelle neúspěšná.  Provedena 1x IUI.  Současně stimulace Clostilbegytem úspěšnější.  Po silné detoxikaci zlepšení funkce vaječníků o 100% a více. Zatím bezdětná, 46 let.

3,103

Ahoj, Míšo, moc jsem na tebe myslela .... říkala jsi, že máš termín na začátku srpna...tak jsem už doufala, že napíšeš, že máš u sebe miminečko..... moc držím pěsti... a hlavně přeju,hodně štěstíčka!!!!!

38let, 5x IVF, 3x KET, 29.6.2009 - Arnoštek 2,61 kg/46 cm a Terezka 2,68 kg a 47 cm
http://www.modrykonik.cz/album/album.ph … mID=481444

3,104

Ahoj holky, tak přece jen ještě jednou. Dneska po kontrole v porodnici ozvy stále ukázkové, mimi se ven nechce. Vážíme něco málo přes 2800g a prý ještě tak 5 dnů, což už slyším 14 dní. Myslím, že mimi má svojí hlavu a představami lékařů o termínu porodu se určitě neřídí. Teď vařím a myslím, že mi odešla hlenová zátka, ale porod může i tak nastat klidně až za několik dní. Nechám se překvapit.

DELFÍNKO, děkuji i tobě za podporu a krásné přání. Ještě mě pak napadlo, že jsme možná nenapsala důležitou informaci, že jsem 4x otěhotněla vždy do 3 měcíců po hysteroskopii, jednou mi dělali hysteroskopii společně s laparoskopií současně, po tomto zákroku jsem otěhotněla a mám dceru. Můj gynekolog je názorem toho, že občas je třeba vaječníky trochu probudit k životu. Proto při druhém dítěti jsem si sama naordinovala hysteroskopii dobrovolně a Dr souhlasil a opět to vyšlo. Já na vysokou dávku hormonů špatně reaguju, vajíček bylo nejvíce 5 a čím jich bylo víc, tím méně se jich oplodnilo při IVF. Takže jsme společně s Reprofitem i mým Dr šli cestou Clostylbegyt, raději jedno dvě vajíčka, ale kvalitnější s větší šancí na oplodnění. Důležité je, že jsi psychicky v pohodě, proto věřím, že společně s Dr na tu přírodu vyzrajete. Já jsem si vždycky vzala ze všeho něco, protože v něčem mají pravdu lékaři, v něčem je dobré brát vitamíny a přírodní preparáty, které rozhodně ublížit nemůžou a spojením se cvičením pro radost se to určitě povede, opravdu ti to moc přeju, protože dobře vím, co to pro ženu znamená.

KAČO, děkuju za myšlenku na mě. Věř mi, že čím víc se to blíží, tím víc jsem nervózní, ale kupodivu ani né z porodu, jako z toho, kdy to příjde, abych stihla zabezpečit Elišku, aby v první řadě byla ona v pohodě a pak teprve myslím až na sebe a na porod. Co děti, jak se máte? Už jste po dovolené? Letos je krásné léto, takže si ho užíte dokut to sluníčko je.

1xZT, 1x SP 15tt, 2xIVF+ICSI, 1xKET, 3xIUI, HURÁ beruška je na světě 3. 8. 2009, Eliška, 3300g/50cm po přirozeném těhu. Od září 2011 nový boj o sourozence: 1xIUI, přirozený zázrak 23.12. 2011 //, po druhé HURÁ, 18.8.2012, Alžbětka, 2940g/50cm

3,105

Ahoj všem.
Hlasím, že 18.8. vykoukla v 10.22h na svět Alžbětka. Přinesla si míry 50cm/2940g, narodila se přirozeně, dala mi zabrat, na to že byla menší, ale jsem strašně ráda, že všechno proběhlo dobře a od včerejška jsme z porodnice doma. A já jsem ta nejšťastnější maminka na světě. Teď teprve sice začíná ten kolotoč, ale věřím že chce všechno jen čas. Eliška je zatím na sestřičku strašně hodná, pořád jí hladí, pusinkuje, chodí se na ní dívat, tak doufám, že jí to zůstane.

3,106

ahoj, míšo,
jejda, to je krásná zpráva.... moc gratuluju.. a přeju betynce všechno nejlepší do života.. hlavně plno zdraví, štěstí.... hodnou sestřičku má a super rodiče taky...... věřím, že jsi moc štastná a moc ti to přeju.....

a prosím tě, porod byl hroznej..... a elišku si nerodila přirozeně|????? byl u porodu manžel|??? jsem šíleně zvědavá....:-)

38let, 5x IVF, 3x KET, 29.6.2009 - Arnoštek 2,61 kg/46 cm a Terezka 2,68 kg a 47 cm

3,107

teda teď se dívám, že máš holčičky skoro přesně po 3 letech\.-)

3,108

Kači, díky za gratulace. Holky máme fakt skoro na den po třech letech, no naplánovat se to fakt nedá. Manžel u porodu byl, chtěl a já jsem rada, že tam byl, protože byl obrovskou podporou. První porod Eli byl koplikovaný, byla koncem pánevním, já to chtěla odrodit, porod se rozběhl spontáně, ale pro špatné natočení miminka to nakonec nešlo a skončila jsem na akutním císaři, kdy mi píchly pozdě epidural, špatně zabral, řízli mě za živa, no co ti budu vykládat, probuzení na jipce bylo strašné, mám hodně špatné vzpomínky na první porod. Tak jsem byla ráda, že teď byla malá dolů hlavičkou a ač mě Dr odrazovali od normálního porodu, prostě to berou, když jsi jednou na císaři, tak po druhé automaticky tě berou zas. Jenže nebyl teď důvod, proč to nezkusit normálně. Navíc malá byla za 8 a půl hodiny na světě, což si myslím, že jde. V noci mi praskla voda kolem půl 2, ve dvě už jsme jeli, protože jsme měla stahy hned co 5 min. v autě už co 2 min. a taky jsem měla streptokoka, takže mi museli píchnout antibiotika při porodu, aby to nechytla malá a o půl 11 byla malá na světě. Sice mě chytli strašně záda, tak že jsem nemohla chodit, natož vydýchávat nějaké stahy, tak sjem byla ráda, že jsem se nakonec rozhodla pro epidural, protože ten to uvolnil a pak už ty stahy docela šli vydýchat a hlavně jsem se mohla na ně soustředit. Nebyli tak hrozné, rozhodně né tak, jako ta bolest v zádech, to bylo šílené, vůbec jsem to nechápala jak něco takového může být. Je fakt, že malá mě dost roztrhala, nešla ven hlavička tak jí museli pomoct, chudák měla hematon na hlavě a byla celá fialová, placatou hlavu, křivé ucho, no prostě trochu víc pokrčená, ale to se do druhého dne vstřebalo, trochu jsem se ale lekla, jak jsem jí poprvé uviděla. No porod nebyl bez bolestí, ale stálo to za to, že jsem se tím prošla, protože nebylo nic krásnějšího než vidět malou a manžel byl fantastický, fakt podpora a myslím, že má z toho daleko větší zážitek než já. KOnečně jsme všichni doma a teď už to chce jen čas, aby jsme se sehráli a nějak to fungovalo, zatím je to trochu zmatek. A třetí dítě už asi né, i když nikdy neříkej nikdy. Já jsem ráda, že mám dvě krásné děti a víc nepotřebuju.

3,109

Miško, myslela jsem na vás. Moc gratuluji, tak to máme děti o rok. Malej teď oslavil  rok. Krásně si to užívejte, páč to hrozně utíká. Až moc hmm Přejeme zdravíčko a štěstíčko.

1 x IVF - ZT, 6/08 přirozené otěhotnění, 1.3. se narodil syn Matýsek

3,110

Ahoj, míšo, teda to sis teda fakticky pěkně užila:-(.... jsem fakt ráda, že jsem nemusla rodit normálně.... já na císaře nedám dopustit.... bohužel co těch slyšt od známých a od mé kamarádky, která je porodní asistenka.. bezproblémový porod je dneska tak trochu zázrak:-(.... hlavní je, že je betynka v pořádku.... a jak se máte?? už jste trošku nastolili nějakej režim???? a co eliška.. stará se???? my se chystáme v pondělíá do školky... tak to nějak na mě dolehlo, že všechno tak rychle uteklo.... tak snad to zvládneme v pohodě .....

3,111

Ahoj holky, dlho som tu nebola a hneď taká krásna správa. Miška , veeeeeeeľká gratulácia k Alžbetke, krásne meno ste jej dali. Ani nemôžem uveriť že už je tu medzi nami, strašne rýchlo to utieklo. Mám z vás veľkú radosť. Dúfam, že sa už máš lepšie, že sa vám darí a "kolotoč" povinností zvládate. Ak budeš mať čas pridaj nejaké foto.

Kačko - ako zvládajú decká škôlku? A hlavne ako to zvládaš ty? Somnou to minulý rok docela slušne zamávalo a patrične som to orevala. Blbý pocit vrátiť sa po 3 rokoch kriku do prázdneho bytu, že? 

My už zas zarezávame v škôlke, deckám sa tam zatiaľ veľmi páči  a tešia sa tam z čoho mám veľkú radosť. Keďže mi cez deň už dávno nespávajú chodia zo škôlky hrozne unavení a večer to končí obvykle veľkým plačom. Ale inak super. Prácu zatiaľ nemám a bohužiaľ to zatiaľ ani nevyzerá nádejne :-(. Ale človek nikdy nevie, tak snáď niečo časom nájdem.

A ako sa máte ostatné žienky? Vítam medzi nami Delfínku a prajem jej aby sa aj na ňu čoskoro usmialo také malé okaté šťastíčko :-) Treba veriť v zázrak a hlavne sa nevzdávať.

20.5.09 sa nám narodila Svetlanka 2,4kg/47cm a Martinko 2,6kg/50cm, http://www.modrykonik.sk/fotoblog/stere … vanie-c-2/

3,112

Krátce zdravím.
Holky děkuju a gratulace. Eliška je velký pomocník, pomáhá mi a Bětušku pořád pusinkuje a hladí a je na ní opatrná, zatím nemám strach, že by jí ublížila. I Eliška je teď více mazlivá a chce se pořád tulinkat a pusovat a občas má dotazy, jestli už nepůjdu do porodnice. Stojí mi teď pořád za zadkem, ale říkám si, že to je dočasné. Je to pro ní velká změna, kterou musí vstřebat a zvyknout si na to, že maminka už nemůže přiletět na každé zahvízdnutí. Do teď mě měla jen pro sebe a byly jsme spolu pořád. Bětuška celou noc prospí s jednou pauzou na kojení, takže se i vyspím. Každý den má svůj výstup kolem 17h, hlásek má pořádný, jinak o ní většinu dne nevím, hodně spí. Je to hodně jiné, než když jsem měla jen Elišku, člověk ten svůj čas musí rozdělit mezi dvě děti a ani jedno nechci ošidit, i když je třeba teď Bětuška ještě malá a nemá z toho rozum. Občas je to težké a je mi líto, že musím odbýt Elišku, nebo naopak musím nechat poplakat Bětku v postýlce, protože potřebuju obě ruce. Na druhou stranu jsem víc otrkaná, než když jsem čekala první miminko, takže to zatím všechno probíhá docela v klidu, až jsem z toho překvapená. Pomalu se dávám dokupy i fyzicky, ještě to není ono, ale jde to k lepšímu.
Kačko, jak zvládli děti první den ve školce a jak jsi to zvládla ty?
Dadi, z prací je to v dnešní době těžké, bohužel člověk musí hledat a mít trpělivost, věřím, že se časem na tebe štěstí usměje a práci seženeš. Tvoje děti jsou už otrkané, takže nástup do školky po prázdninách byl asi v pohodě co?
Tilly, vím, že to s dětmi utíká rychle a myslím, že s tím druhým to poběží ještě rychleji. Holt děti rostou a my stárneme, ale pro všechny je to stejně spravedlivé, čas neošulíme.

3,113

Miška  ty máš mamku učiteľku, prosím ťa nemohla by mi poradiť? Malý mi zrazu  odmieta chodiť do škôlky. Prvý týždeň bol v pohode, a druhý týždeň sa to začalo kaziť, už v utorok tam odmietal ísť, v stredu bol strašný rev, búchal tam do dverí a kričal že chce ísť domov, že on má rád mamku aby som ho vzala, že ho bolí bruško (to má zo stresu) , s revom som odišla a nechala ho tam. Keďže nasledujúci deň učitelia štrajkovali nechala som ho doma pre istotu aj v piatok aby sa ukľudil. Štvrtok a piatok ak som čo ilen škôlku spomenula bol doma plač , včera sa mi zdalo že už to je trochu lepšie, že síce nechce ísť do škôlky ale neplače, ale dnes keď som ho tam odniesla, zas bola strašná scéna v škôlke, strašne plakal, a  kričal že ľúbi mamku aby som ho vzala domov, že on tam nechce biť. Malá samozrejme ako ho vidí plakať tak plače aj ona a kričí na neho že mamka predsa po neho príde, aby neplakal. Keď sa ho pítam prečo nechce ísť do škôlky tak samozrejme sú tam zlé detičky, učiteľky, zle sa mu tam spí atď., malá je z neho vynervovaná ale chce chodiť do škôlky a tvrdí že mu nikto nič zlé nerobí.POdľa mňa je problém v tom že učiteľka trvá na svojom a musí sa sám obliesť , vyzliecť, najesť atď (čomu som v podstate rada) ., čo ja bohužiaľ doma veľa krát ustúpim lebo viem že by bol veľký plač, je veľmi tvrdohllavý dokáže revať  aj hodinu len aby si presadil svoje. Ten prvý týždeň decká prišli s tým,  že mu učiteľa nedala jesť druhé jedlo lebo odmietol zjesť polievku, neviem či to je pravda, na druhý deň ho ale učiteľka predomnou chválila ako krásne všetko zjedol. Takže asi to pravda bola lebo doma mi takmer všetky polievky odmieta jesť,  pravdepodobne toto bolo spúšťačom, ale neviem to s istotou.  Tak neviem čo mám robiť,. Učiteľky tvrdia že sa v škôlke nič nestalo.
Taká som bola nadšená že v pohode začali chodiť do škôlky, min. rok sme takéto problémy nemali (až na prvé dni), pritom chodí do tej istej triedy s tými istými detičkami a učiteľkami. Neviem či ho nechať doma , alebo ho dávať len na doobedie, alebo či proste mám zaťať zuby a neustúpiť aby pochopil že tam proste musí chodiť.

20.5.09 sa nám narodila Svetlanka 2,4kg/47cm a Martinko 2,6kg/50cm, http://www.modrykonik.sk/fotoblog/stere … vanie-c-2/

3,114

Miška zdá sa , že malý pochopil ,že do škôlky musí chodiť a včera aj dnes to prebehlo bez problémov, čomu sa veeeeeeeeeeeľmi teším. Dúfam, že som to nezakríkla. Bolo to hrozné.

Miška, ani som naposledy nezareagovala na tvoj príspevok :-( . Je fajn, že  Eliška ti pomáha a má rada Betku, že nemusíš riešiť žiarlivosť. To je pre mamku vždy veľký problém a stres.  Hold, v jednom máš pravdu nedá sa venovať naraz rovnakým dielom obom deťom. Každé dieťa je iné a vyžaduje pozornosť v inej miere a v inom čase. Nie vždy sa to dá zladiť.  Výčitky z toho nemaj. Ani sa nenazdáš a Betka bude chodiť a budú z nich veľké kamarátky a Eliška ju bude všetko učiť a bude pre ňu veľký vzor :-).

3,115

ahojky, moc vás zdravím
dlouho jsem tu nebyla... začal nám šrumec, malošci chodí od září do školky, já nastoupila zpátky do práce.... je to fakt celodenní poklus.... ale to znáte všechny!
po měsící bych řekla, že si děti ve školce zvykly, ale každý ráno arnoštínek brečel, to bylo šílený psycho.. já samozřejmě brečela s ním... jen terezka bylo statečná,:-)

3,116

Ahoj Kači, věřím, že ti začal šílený kolotoč, domácnost, děti do školky, ty do práce, asi velká změna pro všechny. Jak to zvládáš ty? A Arnoštek už nepláče, už je taky v pohodě jako Terka? Myslím, že školka je pro děti prospěšná, naučí se tam spoustu věcí, mají tam celodenní program a vůbec jsou mezi dětmi v kolektivu, určitě jim to do života dá dobrý základ.
DADi, omlouvám se, že jsem hned nereagovala na tvůj dotaz. Už není tolik času brousdat po netu. Moje mamča fakt pracuje jako učitelka ve školce. Doufám, že obě děti už jsou ve školce vpohodě a prostě to bylo jenom přechodné období. Každému dítěti trvá  jinak dlouho než si zvykne na změnu. Sama jsem zvědavá, co čeká v příštím roce mě.
Delfínko co ty, jak bojuješ?
Tilly, je to neuvěřitelné, že i malý má už rok. Určitě jste to pořádně oslavili. Jen jsem ti chtěla napsat, že i Eliška vzala malou strašně pozitivně, moc mě to těší, že žádné žárlivé scény nepřišly a troufám si říct, že už ani nepříjdou. Mám z toho radost, že Eliška má Bětku ráda a nedá na ní dopustit, pusinkuje jí, hladí, je na ní opatrná.
Máme se jinak hezky. Je to pořádný kolotoč, ale už jsme se docela zaběhli, zžili, jde to. Vlastně musím říct, že jsem překvapná, jak jsem do toho bez problémů vplula.
Moc vás všechny zdravíme i ostatní, ahoj.

3,117

ahojky, moc zdravím!!!
Děkuju za optání, ale ve školce jsme si zvykli.. teda jen arnoštek měl potíže, terezka byla v pohodě.... tak sjem moc ráda... paní učitelka říkala, že arnoštek tomu ve školce začíná velet.. což jsem ráda, že je takovej, v dnešní době je to potřeba, ale promluvila jsem s učitelkama, aby mu i ve školce dali hranice a pokud udělá něco nepěknýho, nejsem proti trestu.... netušila sjem, že bvychovávat děti je tak těžký.... protože jsem učoitelka, tak vidím, co je výsledkem ndůsledné výchovy a to je vážně někdy síla!!!
Míšo, a co betynka... jak se všichni máte?????
Dadi, a co tvoje děti?????

3,118

Ahoj Kači, to som nevedela že si učiteľka? Učíš na základke alebo na strednej? Ako zvládaš prácu , domácnosť a deti? Ja si to ani neviem predstaviť, ale hovorím si že keď to zvládli iní , zvládneme to aj my :-). Ale zatiaľ bohužial žiadna práca vo výhlade a to už skúšam všetko :-(. Zdá sa mi že decká sa konečne skľudnili a je u nás doma viacmenej pohoda. Keby to takto bolo stále bola by som spokojná. Konečne nám ustúpili nočné desy a cez deň máme už len občas nejaký vätší výstup. Naučili sa spolu pekne hrať a pokiaľ sú v pohode tak je to paráda, ale prvý mesiac chodili zo škôlky veľmi unavení a tým že nespia cez deň tak večer boli veľmi nervózni a urevaní, zapárali do seba, ale zdá sa že už sa zabehali a je to podstatne lepšie. Tak už len aby bám to vydržalo :-).  V škôlke sa im páči, myslím že doma by sa už nudili.

Miška a ty si na tom ako zdravotne, už sa cítiš lepšie? Pridaj nejaké fotky detičiek.

3,119

Ahoj holky, děkuju za optání, máme se dobře, jsme zdraví. Denní režim už máme vypilovaný, Bětka už začala krásně reagovat na hračky, na mě i Elišku se směje, brblá, už se dokáže chvilku zabavit. V noci spí 9 až 10h vcelku, takže se vyspím - snad to nezakřiknu. Kojím a malá příbívá ukázkově, takže jsem i za to moc ráda, že jí můžu dát to stejné jako Elišce. Začala jsem s Eli zase chodit do cvičení i na plavání, akorát je to o to těžší, že všude musím brát i Bětku, takže je to opravdu ani né fyzicky, na to jsem zvyklá, ale psychicky náročné. Po novém roce,  bych chtěla chodit i s Bětkou na mimi cvičení a na plavání, takže to budou ještě větší fofry, ale chtěla bych jí dát to stejné jako Elišce. Eliška bude po novém roce chodit v dny kdy budu mít aktivity s Bětkou  do školky k mamce. Tento rok to bude asi takové uhoněné, ale v příštím roce půjde Eli do školky, tak se to zklidní. Přece jen už spoustu věcí neřeším, nehrotím, nebojím se jich, tak se to zvládnou dát docela vpohodě. A tatínek taky funguje skvěle, což mi hodně pomáhá, takže jsem možná víc vpohodě, než když jsem se stala maminkou poprvé. Zdravotně jsem už skoro taky o.k., stoprocentní to ještě není, ale chce to zkrátka čas, i tak jsem začala už zase cvičit, což ke svému životu potřebuju a hlavně, když to napětí ze dne vypotím při cvičení, jsem klidnější člověk a to znamená klidnější, šťatnější děti.
DADI, noční děsy nás minuly, snad už nepříjdou, ale asi je to náročné, když se dítě budí v noci s pláčem co? Ani nevím co je spouštěčem takových nocí? Jsme ráda, že děti školku zvládají a ty můžeš být klidná maminka. Přeju ať máš konečně štěstí na práci, protože peníze jsou třeba, zvlášť když jsou děti. Držím pěsti, aby se na tebe štěstí brzo obrátilo.
KAČI, každá z nás chce pro děti to nejlepší a všechno děláme s vědomím, že to myslíme dobře. Někdy je to těžké určit co je dobře a co ne. Třeba já mám občas dilema, když Eliška něco chce, urputně na tom trvá a já vím, že se více věnuju momentálně Bětce, protože je to miminko, které mě prostě potřebuje víc a Eli něco chce a Bětka zrovna pláče, takže se mi jí taky nechce odložit. No snažím se to střídat, že holt někdy musím dát přednost Elišce za cenu toho, že Bětka si chvilku popláče v postýlce a někdy zase Bětce i za cenu toho, že Elišce se nelíbí to, že něco nemá hned. Ale vnitřeně mě to vyčerpává. Jak to všechno zvládáš po třech letech, práci, děti, domácnost, asi se máš co otáčet?
Dobrou noc holky.