1

Téma: Potrebuji od Ceskych holek pomoc!

Téma: ICSI v Cechach, ziji v NemeckuDobry den,
ziji uz 15 let v Nemecku, mam uz 2 deti z prvniho manzelstvi ktere jsme meli bez ICSI.
Uz 8 let mam noveho pritele a prejeme si 4 roky spolecne mimco.
Pred rokem jsem tale otehotnela, ale bohuzel koncem 3 mesice srdicko odumrelo a mela jsem vyskrab.
Muj pritel ma OAT III to znamena ze ma malo a hodne pomale Spemie. A i prest to se to povedlo.
Po tom potratu jsme al nechteli tak dlouho opet zkouset a sli jsme rovnou do ICSI Kliniki v Plzni.
Rozhodly jsme se pro Cechy, protoze v nemcku se ty blastocysty nedelaji, tam je TF uz  v 3 den po Punkci.
Tak mame 2 Pokusy za sebou, prvni 18 Vajicek ale zadne se nedelily. Mela jsem kratce stimulaci lyzarskou nehodu a musela jsem do nemocnice a tam me me hnali denne na Rentgeny a Cetecka a tak asi se ty vajicka timto znicili, tak to rekl doktor.
OK tak pausicka 2 zykli a opet jsme zacali 2 IMSI.
3 ampule menopur 12 dni (dlouhy protokol) a 30 vajicel punktovali. Z toho se jich 18 nechalo oplodnit a ale jen 8 se zacali dale delit.
No a v den 3 mi oznamil doktor ze mame 8 vajicek jen kvality C.
Byli jsme nestastny a v den 5 TF jich bylo jen 3 ty to dokazaly do te Balstocysta, ale taky spatny. MeziBa C
Dali mi podel papiru : 2 FBC s otaznikem a 1 COMP na zpet.
Co to znamena?Bouhuzel jsme v Patek mela negativny vysledky a tim 2 IMSI negativni.
Ma otazka je, je to vazne v Cechach normalni, ze Zeny maji tolik vajicek jak ja a ke konci ani jedno neni na zmrazeni a jen 3 se transferujou a to jeste tak v spatne kvalite?
Byli mi v Lednu 35 a myslim si ze jeste nejsem tak stara co?
Manzelovi je 46 ale posledni Spermogram byl perfektni, mel 50% A+B spermii a 14 milionu na ml a jen 10% derofmace tech spermii.
rada bych o odpovedi jake mate zkusenosti zeny v Cechach.
Je vam tak jak me?

2

Re: Potrebuji od Ceskych holek pomoc!

Ahoj...
Máš toho za sebou hodně, ale pořád se Ti tvoří dost vajíček, i když s věkem klesá určitě jejich kvalita... když se to ještě nakombinuje se špatným spermiogramem, může být výsledná kvalita embryí špatná...
A hormonální profil máš v pořádku?

3

Ahoj baby,
ano je to normální, já to měla takto:
1. IVF  6 vajíček, k transferu zbyly 2
2. IVF  14 vajíčke k ET opět jen 2
3. IVF 20 vajíček k ET 2 zbyly 3 na zamrazení, z toho jsem otěhotněla, ale potrat v 7. týdnu
4. IVF 8 vajíček k ET 2 těhotenství ale v 9. týdnu zamlklé těhu.
5. IVF 8 vajíček k ET 2
6. IVF 8 vajíček k ET 2 z toho Kubíček, dmes má 3 měsíce smile

jinak je mi také 35 a Kubík je mé první dítě.
Kdyby tě ještě něco zajímalo napiš mi souromou zprávu, pa

35 let, 7. IVF, 1x SP, 1x ZT, všechny bolesti ale zažehnány big_smile
Kubíček se narodil 24.3.2010 se startovní výbavou 50 cm a 3210 g.  big_smile

4

Ahoj baby, taky se nějak nemůžu smířit s tím, že kvalita mých embryí není taková, jak bych si přála. Mám za sebou 2 IVF+ICSI, při prvním jsem měla asi 10 vajíček, z toho 8 embryí a byla jsem vůbec ráda, že bylo co transferovat (kvalita embryí nic moc) a nic na zamražení. Při 2. IVF+ICSI jsem měla dlouhý protokol a asi 25!!! vajíček, už nevím kolik embryí, ale stejně zbyly na transfer jen 2 celkem pěkná embrya + 1 nic moc embryo, ale vzhledem k tomu, že opět nebylo co zamrazit, tak jsem si nechala vložit i to třetí, bylo mi líto ho nechat "vyhodit". Z toho 2. IVFka jsem měla jen biochemické těhu, jinak nic. Teď zkouším nativy a doufám, že by kvalita mohla být konečně lepší, ale vypadá to, že asi ne - měla jsem jen jednou odběr při nativu v přirozeném cyklu a 1  vajíčko, z toho 1 embryo nic moc kvality a opět se nezadařilo. Tak teď zkusím nativ s lehkou stimulací a uvidím, ale moc nevěřím v lepší kvalitu. Ale opravdu je to dost běžné, což mě dost uklidňuje, už jsem si říkala, že se nám asi nikdy nezadaří, že prostě nemáme kvalitní "genetický materiál" a musím se s tím smířit. Tak zkoušíme bojovat dál a uvidíme :-) Držím palce!

5

...jo a brzy mi bude 34 let...a manžel má spermio v normě...

A.

6

xkata78 napsal:

Ahoj...
Máš toho za sebou hodně, ale pořád se Ti tvoří dost vajíček, i když s věkem klesá určitě jejich kvalita... když se to ještě nakombinuje se špatným spermiogramem, může být výsledná kvalita embryí špatná...
A hormonální profil máš v pořádku?

Ahoj, promin, ze pisi az dnes, ale byla jsem na cestach.
Tak ja reaguji velice dobre na tu stymulaci. Ja doufam, ze to pisi dobre Cesky. Je to smutne, ale po tolika letech v Nemecku se bohuzel zapomina.
Dokotr kdyz me po prve vydel, byl presvedceny, ze se to na poprve povede.
Me hormony byli vzdy ok a i stitna zlaza je dobre nastimulovana.
Jak uz jsem pasla vajicek mam dost, ale k konci nezbylo ani jedno na zmrazeni.
Delam si fakt starosti a bojim se ze se to ani u nas nepovede.

7

Andrejda napsal:

Ahoj baby, taky se nějak nemůžu smířit s tím, že kvalita mých embryí není taková, jak bych si přála. Mám za sebou 2 IVF+ICSI, při prvním jsem měla asi 10 vajíček, z toho 8 embryí a byla jsem vůbec ráda, že bylo co transferovat (kvalita embryí nic moc) a nic na zamražení. Při 2. IVF+ICSI jsem měla dlouhý protokol a asi 25!!! vajíček, už nevím kolik embryí, ale stejně zbyly na transfer jen 2 celkem pěkná embrya + 1 nic moc embryo, ale vzhledem k tomu, že opět nebylo co zamrazit, tak jsem si nechala vložit i to třetí, bylo mi líto ho nechat "vyhodit". Z toho 2. IVFka jsem měla jen biochemické těhu, jinak nic. Teď zkouším nativy a doufám, že by kvalita mohla být konečně lepší, ale vypadá to, že asi ne - měla jsem jen jednou odběr při nativu v přirozeném cyklu a 1  vajíčko, z toho 1 embryo nic moc kvality a opět se nezadařilo. Tak teď zkusím nativ s lehkou stimulací a uvidím, ale moc nevěřím v lepší kvalitu. Ale opravdu je to dost běžné, což mě dost uklidňuje, už jsem si říkala, že se nám asi nikdy nezadaří, že prostě nemáme kvalitní "genetický materiál" a musím se s tím smířit. Tak zkoušíme bojovat dál a uvidíme :-) Držím palce!

Ahoj Andrejdo,
tak ten dlouhy protokol mame nastejno. ja mela 30 vajicek a 18 se jich nechalo oplodnit z toho teda jen 8 se vyvyjelo.
Ke konci zbyli jen 3 a taky nepekne kvality.
Vse 3 jsem dostala, ale bohuzel se to nepovedlo.
Co je nativ ???

8

Andrejda napsal:

Ahoj Andrejdo,
tak ten dlouhy protokol mame nastejno. ja mela 30 vajicek a 18 se jich nechalo oplodnit z toho teda jen 8 se vyvyjelo.
Ke konci zbyli jen 3 a taky nepekne kvality.
Vse 3 jsem dostala, ale bohuzel se to nepovedlo.
Co je nativ ???

9

ahoj holky,probíhá u mě umělé oplodnění,jen,že uz skoro 10 dní si píchám do břícha puregon,do toho injekce Cetrotide.při prvním ultrazvuku vajíčka byla málo vytvořena a jejich velikost mala...mám vubec šanci,že do 4 dnu co mě přidělil lékař další dávky ,že se situace změní?strácím naději..děkuju za odpověd