1

Téma: info o KET

Ahoj všem snažilkám i maminkám,
dnes je to přesně 26 měsíců co se nám po 3IVF narodili dvojčátka. I když jsem ještě nedávno byla přesvědčená, že další mimčo už nechci (na rozdíl od manžela:-), poslední dobou mi stále vrtá hlavou zda nepořídit klukům ještě sourozence:-) V pronatalu nám zbylo 10 mrazáčků, takže uvažujeme nad KET. Chci se zeptat, jestli se i před KET berou nějaké hormony a kolikátý den cyklu cca KET probíhá? Jaká je úspěšnost v porovnání s ET?
Děkuji a všem snažilkám přeju hodně štěstí!

3IVF, *23.12.2008 Rudík (2400g) a Viktorek (2540g).

2

Re: info o KET

Ahoj KAchni,

takhle to nejde brát, zda je lepší a uspěšnější ET nebo KET, já mám zrovan 2 kamaradky co mají dvojčátka z KETU a ET nikdy nic ani ťuk, ikdyž větší šance je asi z ET, ale je to o spoustech faktoru naráz :-)
Pak jen mužu poradit, že lepší je stimulovat aspon trošku před KETEM, aby se teličko připravilo na přijetí bobiška -ků. Transfer je zhruba v době ovulace. Ale v tomhle ti dal neporadím páč já neměla nikdy na zamražení, byla jsem ráda, že dolšo vubec k ETu s dvěma embryjkama..., ale povedlo se ankonec, mame taky dvojčtka :-)
Pak se ještě rozodnout zda vložit po jednom či po dvou???

Hodně štěstí Kachni, pamatuji si tě, když jsi otěhu tehdy a už mají dvojky 26m, hrozně to letíííí ... :-)

Naposledy upravil: Adriana2501 (24.02.2011 13:23:19)

36 let, syn 17 let, 11.11.2009 Ferda a Ferda jsou na světě!!! smile
David 2540g, 47cm a Tobias 1740g, 42cm :-) v 34+0

3

Ahoj Adriano,
děkuju ti za odpověď a moc gratuluju k chlapečkům! Jj, letí to hrozně rychle, nedávno jsem byla těhotná:-)
Embryjko si nechám zavést rozhodně jedno, nenechám se přemluvit. Ač zrovna kluci spinkají jak andílci, další dvojčátka si neumím představit...Ale to asi dvojčatovým maminkám nemusím psát. Klidně to budu zkoušet než dojdou zásoby:-)Tak se objednám a uvidím. Určitě budu muset zase brát Prednison, kvůli imunitě, ale kdoví třeba se zlepšila. Když byl klukům rok tak jsem dokonce otěhotněla přirozeně, ale nedopadlo to dobře, v 6tt se embryjko přestalo vyvíjet. Takže zázrak se nakonec nekonal, ale šok to byl i tak pořádnej. Zvláště když manželova diagnoza je těžká porucha plodnosti:-))
Ještě jednou díky a ať se vám dobře daří!

4

Ahoj Adriano,
děkuju ti za odpověď a moc gratuluju k chlapečkům! Jj, letí to hrozně rychle, nedávno jsem byla těhotná:-)
Embryjko si nechám zavést rozhodně jedno, nenechám se přemluvit. Ač zrovna kluci spinkají jak andílci, další dvojčátka si neumím představit...Ale to asi dvojčatovým maminkám nemusím psát. Klidně to budu zkoušet než dojdou zásoby:-)Tak se objednám a uvidím. Určitě budu muset zase brát Prednison, kvůli imunitě, ale kdoví třeba se zlepšila. Když byl klukům rok tak jsem dokonce otěhotněla přirozeně, ale nedopadlo to dobře, v 6tt se embryjko přestalo vyvíjet. Takže zázrak se nakonec nekonal, ale šok to byl i tak pořádnej. Zvláště když manželova diagnoza je těžká porucha plodnosti:-))
Ještě jednou díky a ať se vám dobře daří!

5

Kachni, no jo, příroda je fakt mocná čarodějka a nikdy nikdo neví.... :-)
A embryjka mate mražena po jednom?? většinou se mrazi po 3 -5-ti... Tak moc přeji, aby jsi byla brzy těhu, hodně štěstí :-)

PS: tu těžkou diagnozu spg znám od kamaradky, do roka od narozeni synka po IVF a tvrzení "vy přirozeně ani nemužete otěhotnět" !!!  má holčičku a myslím 20 mražáčků ještě :-D)))

36 let, syn 17 let, 11.11.2009 Ferda a Ferda jsou na světě!!! smile
David 2540g, 47cm a Tobias 1740g, 42cm :-) v 34+0