26

Re: Život po spontánním potratu

Čekanko děkuju článek si moc ráda přečtu. Mě už je líp ale sem tam mě popadne uzkost lítost jako například včera nějak jsem zavzpomínala na pejska co umřel v květnu a pak se mi vybavilo to všechno s miminkem a bylo slzy jsem neudržela nejhorší na tom je že jsem po zdravotní stránce na tom špatně mám zánět ve střevě takže mám zasebou hororový zážitek kolonoskopii  měsíc na den přesně po potratu jsem si ji prožila a byla to hrůza no a ted mě čeká lečba která trvá několik týdnů či měsíců takže další zkoušení o mimi se tím oddaluje a mě připadá že čas utíká a pak už bude pozdě

15.7.2010 Magdalénka narozena ve 34tt 2040g a 46cm 15.3(8měsíc) má 9380g a 74cm kočička moje milovaná

27

ahoj holky je to to najhorsie co sa moze zene stat ked strati svoje dieta co vam mozem povedat o sebe mam za sebov 10 potratov a sama sebe sadivim kde tolko sili beriem ze bojujem dalej aby sme todietatko mohli mat naucila somsanad tym pozniest a urcite som nezanevrala proste stym musite bojovat asi je to tym ze mam skveleho manzela . najde saniekto kto take nieco presiel ?

28

Deluxe božínku jestli existuje bůh tak teda nechápu proč někdo musí trpět jako Ty kdo víc si zasloží miminko než Ty musíš být hodně silná protože tphle bych asi nezvládla moc ti držím pěsti at už se dočkáš toho miminka v náruči

15.7.2010 Magdalénka narozena ve 34tt 2040g a 46cm 15.3(8měsíc) má 9380g a 74cm kočička moje milovaná

29

Dobrý den mne je 36 , otěhotněla jsem prvně po roce v novém vztahu. Avšak ve třetím měsíci potratila na dovolené. Manžel mněl v čase potratu ošetřoval to bylo krve. Ještě dnes je mi špatně. Zhubla jsem za tu noc 8 kg, naprosto vyčerpaná.Ráno jsme v cizině volali doktora,ale ty  mi však nepomohl, přes dobré pojištění mne vlastně neošetřil. Tak jsem taxikem je-li 50km do nemocnice, aby mne dali alespoň infuze. V ten den jsem odlétala do ČR, tak abych to zvládla, ještě pořád jsem krvácela ne však již tolik,  ale ty bolesti. Po příletu mne čekal už můj gynekolog byla sobota, vyšetřil mne vytáhl plod, který vlastně tvořil už jen špunt. Odvezl mne do nemocnice na kyretáž. Doporučili mne 6 měsíců počkat, již je to sedm měsíců, pokouším se otěhotnět ale nic tak jsem si vyžádala IVF, nemám zkušenost, nevím jak dlouho se čeká, co jsi vybrat nativ, limos nakolik může být úspěch. Nevím ani zda mám pravidelnou ovulaci. Normálně krátce menstruuji někdy s odchylkou den či dva. Kdo mi poradí. Děkuji Mariánka

30

dobrý den je mi 31 let a v roce 2008 jsem podruhé otěhotněla po IVF-KETu ,plůdek se nevyvyjel tak jak měl a oni mi ho "vzali" šílenej zážitek,po půl roce jsem otěhotněla znovu ,opět po KETu a i tehdy jsem krvácela tak silně že mi těhotenstvý "vzali" ,teď po roce a kousek bych se znova chtěla pokusit o IVF ale mám strašný strach že se stane to co už dvakrát-vyšlo mi jen první těhotenství a to měsíc po IUI takže vlastně samovolně ale to už je 10let,mám z toho nádhernou devítiletou holčičku,která je mi vším na světě.Chtěla bych se sem k vám přidal a zdílet svámi dobré i zlé,ale radši samo to dobré wink

snaženíčko od 11.2002 -> 3xIUI ..2xIVF+ICSI- 6xKET 1xET
... svůj boj jsem 2x prohrála :(      <...... 18.5. konzultačka Brno smile >

31

Ahojte nam sa tak isto zastavilo srdiecko cca v 9 tt a som par dni po revizii.
Cakam nato kedy dostanem zelenu a pojdem si opat pre nas dalsi pokladik.

4xIUI, 3xIVF, 1xKET, 2xIVF soft, MA, KET, IVF soft april 2011

32

Ahoj Nancy,je mi líto, taky to mám za sebou, v10.tt s revizí. Neboj, jednou to vyjde. Bylo to v únoru, v květnu další IVF a z něj mám dnes už 20timěsíčního synátora! Držím palce a hodně sil!

38let, Gennet, dcera 16let přirozeně, 2.IVF(T/M) - Michael "Majkl" *8.3.2009 (3130g/51cm), nativ KET 10/2010 :(

33

Ahoj Zaza73, dakujem.
Tento cas je najhorsi. Ja som stastna, ked sa nieco deje ale teraz, par dni po revizii sa neda nic ine, len cakat. Ja uz by som si tak rada utekala pre snehuliacika.
Mam hematologicky problem, som homozygot a mam hrozny strach z dalsieho tehotenstva. Neviem, ci sa vobec potesim ked znovu otehotniem. Ten strach tam potom uz bude od sameho zaciatku....
Tebe minuly mesiac nevysiel KET? To mi je luto, objimam tvoju bolavu dusicku..

34

Ahoj Nancy. Ale určitě ten čas nějak překleneš do dalšího pokusu. Mně třeba hrozně pomohla bylinná kúra od paní Podhorné, sestavená na míru. Krásně jsem se srovnala, tělíčku to fakt pomohlo. A taky to zkus brát tak, že se říká, že po ZT je tělíčko nastartované na těhotenství a otěhotní se údajně lépe. Aspoň u mě seto potvrdilo. Já jsem heterozygot, ale manža homozygot, takže i u nás byla pravděpodobně chyba tady. Už máš za sebou testy v trombocentru nebo na hematologii? Řeší to nějak? Pícháš si něco po transferu? U mě stačil u dalšího pokusu anophyrin a vysoká dávka kyseliny listové. A povedlo se. Nervy byly, to si piš. Nejdřív, jestli bude srdíčko, pak jestli překonáme 10.tt, pak testy ve 12.tt, tripply v 16.tt, gen. ultrazvuk ve 20.tt a tak pořád pryč, až se malý narodil. A ten strach stejně zůstane, jen bude jiný smile
KET nám nevyšel, bohužel, ale s tím naším rarachem to člověk zvládá už jinak, prostě se v tom nestíhám topit. U nás to byl poslední možný pokus, takže další už nebudou a nějak se s tím už srovnávám.... Je mi sice líto, že už nebudu znova máma, ale mám 2 krásné zdravé děti, tak bych už asi chtěla moc.
Drž se! Vyjde to, uvidíš!

38let, Gennet, dcera 16let přirozeně, 2.IVF(T/M) - Michael "Majkl" *8.3.2009 (3130g/51cm), nativ KET 10/2010 :(

35

Ahoj Zuzi, no ja chodim uz vyse roka na hematologiu ale tento homozygot mi objavili len v juli a hned v auguste som otehotnela. Fraxiparin som si pichala od OPU a tiez som uzivala aj acidum folicum.
Stelcl mi po revizii povedal, ze pridame lieky a ideme dalej.

Tiez moc neverim tomu KETu ale pojdeme si pre snehuliacika hned ako to len bude mozne. Mame zamrazenu jednu blastulku kvality 1/2, tak uvidime ako bojovnicek zabojuje.

Heterozygotna mutacia je ta lepsia oproti homozygotnej. Ja mam teraz uz velky strach... ci vobec niekedy plod vynosim....

36

Ahojte,

pozeram, ze nikto tu dlhsie nebol...

Ja uz som 8 tyzdnov po revizii.
HCG mame na nule, kontrolny UTZ po prvej ms ma caka prave v tychto dnoch.
Hematologiu mam tiez za sebou, vysledky mame ukazkove.
Do Reprofitu na konzultaciu  sa chystame hned po Novom roku a snad vo februari si pojdeme pre nasho snehuliacika.

37

Ahojte,

tak ja idem tento tyzden do Reprofitu na konzultaciu po revizii.
Je to neuveritelne ale uz presli tri mesiace od MA. V nedelu mam dostat ms, tak hadam aj zacneme stimulovat ked bude vsetko v najlepsom poriadku...