1

Téma: Jeden vejcovod... otěhoním?

Ahoj, jsem pár dnů po odstranění levého vejcovodu s mimoděložním těhotenstvím.
Jsem z toho na nic. Nejdřív se mi doktoři včetně mé gynekoložky vysmívali, že jsem urputná snažilka a nemám brát pozitivní těhotenské testy vážně, protože hcg je nízké. A podle spermiogramu normálně otěhotnět nemám.
Neustále jsem měla velký strach, co se děje a jestli to poroste nebo ne. Všechny těhotenské testy byly pozitivní,ale ne s tmavou čárkou.  A nakonec jsem skončila s pláčem a bez vejcovodu, protože to nejen bylo těhotenství,ale bohužel mimoděložní, které mě mohlo ohrozit.
Všude se dočítám, že šance je stejná nebo že je snížená.
Je mi 22, bohužel nemyslet na to nepomáhá, prostě to moc bolí a mám strach.

2

Re: Jeden vejcovod... otěhoním?

MAg, neboj se, určitě to bude dobrý. Spousta holek bohužel prožila to, co ty!!! Ale pokud druhej vejcovod je v pořádku, tak nevidím důvod, proč bys za chvilku nemohla být těhulka!!!!
Přeju ti hodně štěstí!!!!!

38let, 5x IVF, 3x KET, 29.6.2009 - Arnoštek 2,61 kg/46 cm a Terezka 2,68 kg a 47 cm
http://www.modrykonik.cz/album/album.ph … mID=481444

3

Re: Jeden vejcovod... otěhoním?

Mag, hlavu vzhuru, já nemám ani jeden vejcovod a přesto mám tři děti, z toho poslední dvojčátka po IVF :-)
Já vím, je to těžké, ale když nepomuže příroda, tak určitě pomuže asist. reprodukce. A jak píše Kačka, pokud je druhý v pořádku proč bys nemohla normalně otěhu :-)

Moc moc držíme palečky at si brzy těhulka :-)

36 let, syn 17 let, 11.11.2009 Ferda a Ferda jsou na světě!!! smile
David 2540g, 47cm a Tobias 1740g, 42cm :-) v 34+0