1

Téma: Do kolika let hradí pojišťovny IUI, prosím?

Dobrý večer, nevíte, prosím, do kolika let pojišťovny hradí IUI? Mám pěknou depku, v únoru mi bude 40 a  nemám za sebou žádné vyšetření, nic:(Jsem tedy objednaná na 1.pohovor na konec prosince, ale pochybuju, že mi hned následující měsíc někdo udělá IVF.. Jsem asi moc nezodpovědná, jen jsem pořád doufala, že se nám to podaří přirozeně. Dcerka se nám povedla před 9lety na 1.pokus. Hradit cca 50.000,-si nejspíš nemůžeme dovolit. Tak aspoň doufám, že budu v pořádku a půjde nám alespoň IUI-pokud ho hradí pojišťovny déle než do 40..Moc děkuju za odpověď! Chce se mi tak brečet.Vlastně co chce-brečím tu a nadávám si:-(Linda

2

Re: Do kolika let hradí pojišťovny IUI, prosím?

Ahoj, nevim do kolika let je IUI hrazena pojistovnou. Co takhle se zeptat primo gynekologa, nebo si zavolat na pojistovnu a budes znat odpoved hned. Na druhou stranu IUI neni financne narocna. Urcite to zacni resit s lekarem. Hodne stesti.

1 IVF, 1KET 2008 negativni. Listopad 2010 Nativ. 16.8.2011 dcera Beatrice 2480gr. 50cm

3

Blanka 73 napsal:

Ahoj, nevim do kolika let je IUI hrazena pojistovnou. Co takhle se zeptat primo gynekologa, nebo si zavolat na pojistovnu a budes znat odpoved hned. Na druhou stranu IUI neni financne narocna. Urcite to zacni resit s lekarem. Hodne stesti.

Ahoj ,moc děkuju za odpověď!Zkoušela jsem volat do centra v Plzni, nevím, jestli to zvedla sestra nebo doktorka, řekla mi, že to tedy neví a jak jsem se k nim vůbec dovolala, že už mají po úředních hodinách! Bojím se, co až tam teprve půjdu! Ale moc děkuju za zprávu, že to není tak drahé. Na netu jsem našla něco kolem 1.500 Kč, to opravdu jde:-) Děkuju a také hodně štěstí-všem tady! Linda

4

Ahoj hlavne se nenech zastrasit takovym jednanim. Nekdy se opravdu sestry a bohuzel i doktori chovaji jako hulvati. Bylo by dobre aby ti udelalli hormonalni profil a manzelovi spermiogram. Drzim palce.

1 IVF, 1KET 2008 negativni. Listopad 2010 Nativ. 16.8.2011 dcera Beatrice 2480gr. 50cm

5

Lindalin napsal:

Dobrý večer, nevíte, prosím, do kolika let pojišťovny hradí IUI? Mám pěknou depku, v únoru mi bude 40 a  nemám za sebou žádné vyšetření, nic:(Jsem tedy objednaná na 1.pohovor na konec prosince, ale pochybuju, že mi hned následující měsíc někdo udělá IVF.. Jsem asi moc nezodpovědná, jen jsem pořád doufala, že se nám to podaří přirozeně. Dcerka se nám povedla před 9lety na 1.pokus. Hradit cca 50.000,-si nejspíš nemůžeme dovolit. Tak aspoň doufám, že budu v pořádku a půjde nám alespoň IUI-pokud ho hradí pojišťovny déle než do 40..Moc děkuju za odpověď! Chce se mi tak brečet.Vlastně co chce-brečím tu a nadávám si:-(Linda

Ahoj, tak to ti můžu říct přesně, dnem kterým dovršíš 40 let platíš vše sama, jsem na tom stejně, od svých 39 let jsme zkoušeli mimčo, ale bohužel se nezdařilo, nyní je mi 41 a teprve nyní jdu na IUI, ty dva roky jsem procházela laparo vaječníků, brala jsem půl roku clostik, ale bez úspěchu, nyní čekám a budu si píchat injekce a po desátém dnu jdu na to, u toho je poplate 1500kc a pokud ani to nepomůže tak umělé a to opravdu stojí 40000kc. Pojišťovna nehradí ani halíř. Pokud budeš něco chtít vědět tak se ptej , když budu vědět ráda odpovím

6

Holky, jeste existuje nativ s minimalni stimulaci a ten nestoji tolik jako klasicke IVF. Nekdy to centra vubec nenabidnou, snazi se tlacit do klasicke IVF.  Me nativ ceka v listopadu. Drzim palce at vam vyjde co nejdriv IUI.