1

Téma: Vysoké FSH-ODSTRANĚNÍ VEJCOVODŮ

Dobrý den pane doktore,

Měla bych dotaz byla jsem na laparos.a bylo mi zjištěno neprůchodnost vejcovodů -zánět, srůsty byly mi zprůchodněny,ale mojí gyn.doporučeno, že je vysoké riziko normální cestou mimoděložní těhotenství,poté jsem vyhledala centrum repro.asistence teprve základní konzultace testy musím opakovat hormonální profil vysoké FSH -3.den menstruace 14,10 ,mezi tím mi bylo doporučeno odstranění obou vejcovodů, že vylučují tekutinu ta ničí zárodky embrya.Je mi 36.let, prosím o radu nejdříve podstoupit odstranění , poté ihned po 1.měsíci začít IVF,vadí ta hodnota?

Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

2

Re: Vysoké FSH-ODSTRANĚNÍ VEJCOVODŮ

Dobrý večer
FSH 14 je dosti vysoké, ale z jednoho vyšetření bych nedělal závěry, pokud nejsou zničené vejcovody viditelné na UZ tak jejich odstranění ihned není nutné. Držím palce
Machač

sarka7373 napsal:

Dobrý den pane doktore,

Měla bych dotaz byla jsem na laparos.a bylo mi zjištěno neprůchodnost vejcovodů -zánět, srůsty byly mi zprůchodněny,ale mojí gyn.doporučeno, že je vysoké riziko normální cestou mimoděložní těhotenství,poté jsem vyhledala centrum repro.asistence teprve základní konzultace testy musím opakovat hormonální profil vysoké FSH -3.den menstruace 14,10 ,mezi tím mi bylo doporučeno odstranění obou vejcovodů, že vylučují tekutinu ta ničí zárodky embrya.Je mi 36.let, prosím o radu nejdříve podstoupit odstranění , poté ihned po 1.měsíci začít IVF,vadí ta hodnota?

Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

3

Re: Vysoké FSH-ODSTRANĚNÍ VEJCOVODŮ

[Dobrý večer,

Děkuji za odpověď, můžu mít ještě dotaz a myslíte si, že tedy zkusit normální cestou?A ta hodnota FSH , už je hodně špatná na další počínání v IVF.. Děkuji a jsem s pozdravem