51

Re: Dlouhý protokol stimulace na IVF

No prosímtě a my tobě smile  taky smile třeba se to ještě ukáže cool

Já jsem neměla nikdy nic na mražení roll mám tam napasaný 3 ivf,abych nestrašila :P tohle je teprve 3 transfers 5 stimulací roll tak si říkám do třetoce všeho dobrého smile

52

jo, to určitě. do třetice všeho dobrého. to fakt musí vyjít. a když už jsi byla na krvi, tak je to jasný, ne? wink už ale začínám mít strach :( my máme zamrezený 4 embrya. nevím, jaký je postup přípravy na KET

36 let, 3 IUI, 1. IVF + ICSI 26.8.09, 1xKET 11.11.09, imun.+genet.ok, hem.-dohled, 2. IVF + ICSI 13.6.10, 24.9. KET 3 embryí, 1.6.2011 v 16.36 - KUBÍK, 51cm, 3530g, 6.8.2014 _HONZÍK, 50cm, 3900g - přirozeně

53

Limetko,

a odpočívala jsi nebo jak ses po ET chovala?

36 let, 3 IUI, 1. IVF + ICSI 26.8.09, 1xKET 11.11.09, imun.+genet.ok, hem.-dohled, 2. IVF + ICSI 13.6.10, 24.9. KET 3 embryí, 1.6.2011 v 16.36 - KUBÍK, 51cm, 3530g, 6.8.2014 _HONZÍK, 50cm, 3900g - přirozeně

54

Jako - já jsem hodně polehávala, ale né furt, normálně jsem doma chodila - uvařit jsem zvládla, i když mi rodina nadávala big_smile Ale je pravda, že jsem odpočívala o mnoho víc, než při prvním IVF... prostě jsem měla strach cool

Dneska jsem volala do CARu, tak mě vezmou na krev ve čtvrtek, i když to normálně nedělají (když mám ty narozky, ne?) a na kontrolní krev a UZ jdu až příští pátek 18.9. ... teď mám strach, aby naskočilo srdíčko big_smile

Art Č. B., 2. IVF - 29.4.2010 dvojčátka Anička a Barunka

55

Budu ti držet pěstičky, aby bylo všechno v pořádku. Moc ti to přeju!!!

56

Jakuško já jsem podstivě ležela po prvním ivf a netestovat vydžela až do 12 dne.U druhého ivf jsem, už jsem to trochu šidila a  po tomto třetím transferu jsem 4 dny polehávala,pak už i vařila a poklízela.Doma mě chlap peskoval,ale moje intuice mě říkala,že když se to bude chtít udržet tak  se udrží i přes to.A od 6 po Et chodím pracovat smile

Carrinko já jdu zítra do car na krev a pak se objednává týden po na utz.Já mám zatím metu,dobře stoupající hcg.

57

Limetko,
tak to jsi dobrá, že chodíš i do práce. Ale asi je fakt, že když se to má uhnízdit, tak se to uhnízdí,co?

58

Limetko, tak to budu držet palce, ať Hcg roste až do výšin :-)

Art Č. B., 2. IVF - 29.4.2010 dvojčátka Anička a Barunka

59

Dobrý den, mne je 36, otěhotněla jsem prvně přirozeně po roce v novém vztahu. Avšak ve třetím měsíci potratila na dovolené. Manžel mněl v čase potratu ošetřoval to bylo krve. Ještě dnes je mi špatně. Zhubla jsem za tu noc 8 kg, naprosto vyčerpaná.Ráno jsme v cizině volali doktora,ale ty  mi však nepomohl, přes dobré pojištění mne vlastně neošetřil. Tak jsem taxikem je-li 50km do nemocnice, aby mne dali alespoň infuze, tam také nic přístup hrozný čekat a nakonec jsem byla ráda, že mne vlastně neošetřily. V ten den jsem odlétala do ČR, tak abych to zvládla, ještě pořád jsem krvácela ne však již tolik,  ale ty bolesti. Po příletu mne čekal už můj gynekolog byla sobota, vyšetřil mne vytáhl plod, který vlastně tvořil už jen špunt. Odvezl mne do nemocnice na kyretáž. Doporučili mne 6 měsíců počkat, již je to sedm měsíců, pokouším se otěhotnět již dřív ale nic, nic jiného si nepřeji, tak jsem si vyžádala IVF, nemám zkušenost, nevím jak dlouho se čeká, co jsi vybrat nativ, limos nakolik může být úspěch.  Co když nebudu mít vajíčka vzhledem ke svému věku je možné, jsou i dárkyně? Jak tomu pomoci. Kdo mi poradí. Děkuji Mariánka.

60

Jsem objednaná na IVF, co  mne čeká v jakém čase.  Co si vybrat. Co když nebudu mít vajíčka vzhledem ke svému věku  36  let, jsem po potratu přirozené oděhotnětí, jsou i dárkyně vajíček pokud ano ? Jak tomu pomoci. Kdo mi poradí. Děkuji Mariánka

61

Marianko, je mi moc líto, co máš za sebou...
Jenom chci říct, že jeden potrat nemusí vůbec nic znamenat a další početí i těhotenství může probíhat normálně...
Ale určitě nic nezkazíš návštěvou IVF centra. Tam Ti udělají vyšetření - klasické gynekologické + stěry na chlamydie atd, mezi 2.-5. dnem cyklu Ti naberou krev na hormonální profil a pohlavní choroby.Možná Ti taky udělají i vyšetření průchodnosti vejcovodů - někdy laparoskopicky, někdy jen pod ultrazvukovou kontrolou.
Partnerovi vyšetří spermiogram a naberou taky krev.
Pokud je vše v pořádku, tak za 2 měsíce se jde na první cyklus IVF. Pokud jsi ještě neměla žádné IVF, pojišťovna Ti hradí 3 pokusy a je dobré je využít. Nativy se dělají až když jsou vyčerpány hrazené pokusy anebo pokud žena špatně reaguje na stimulaci hormonama.
Pokud je dobrý spermiogram a máš průchodné vejcovody, stačí i IUI ( inseminace )
Ohledně dárkyní vajíček je dobré poptat se v tom IVF centru kam jdeš, všude to mají jinak.
Jinak na něchto stránkách najdeš většinu informací, zde je odkaz:
http://www.neplodnost.org/vysetreni-zeny.html
http://www.neplodnost.org/vysetreni-muze.html
http://www.neplodnost.org/vysetreni-imunity.html
http://www.neplodnost.org/algoritmus-lecby.html

62

Tak jsem chtěla zahájit, již odběry, jenže jsem MS nikde, pouze lehké špinění o 3 dni dříve. Poté to přestalo, nyní čekám co dál. Test nagat. říško citlivé, rovněž prsíčka alepocity mestruační. 1 den od vynechání. Nevím, zda se mám již objednat.  Hradí pojišťovna  nativ limos, dlouhý protokol? Případně kolik jste hradila? Jinak blahopřeji k mimi a buďte na sebe  opatrná. Marianka

63

Nevím, co je nativ limos... nikdy jsem tento pojem neslyšela.
Pojišťovna hradí 3 klasické stimulace, je jedno jestli dlouhý nebo krátký protokol.
Nevím do kterého centra chodíte, ale např. v Podolí se na odběry krve nemuselo objednávat, takže jsem tam 3. den cyklu vyrazila na odběr.
Děkuji za gratulaci k mimi, ale ještě není úplně vyhráno. Taky jsem k němu měla dlouhou cestu, která trvala 5 let, povedlo se na 3. pokus, problém byl v manželovi, hrozili nám i dárcem, ale nakonec se zadařilo s jeho spermiema.
Držím palce...

64

Nativ limos je že nasimulují moje vaječníky. Dnes jsem volala do Iscare,  Praha  objednali mne na 26.2 prvně, jak dlouho se běžě čeká na první pohovor. Přijde mi ten termín za týden úžasně rychle. 3 den cyklu ja to však nedostala tudíž čekáme na důvod. Obdivuji že jste vydržela 5 let v klidu, psychicky. Já rovněž uvažuji  rovnou o vajíčka samozřejmě podle situace, nemám přehled kolik jich produkuje mé tělo. Prostě chci podstoupit cokoli, pro mimi. Mů manžel rovněž by souhlasil v případě, že by byl problém u něj i s dárcovstvím sperma. Ale krajní varianta. Mariánka

65

Úžasný týden máte v těhu  myslím že to zvládnete,kritycké máte za sebou. Přesno opaatrnost, pozitivní naladění.M

66

Aha, takže nativ limos = minimální stimulace. Tak to jsem měla já při třetím ( a nakonec úspěšném ) pokusu.
Pojišóvna tento typ stimulace nehradí.... mě to v Brně stálo i s léky cca 13 tis. Kč...
Jinak si myslím, že je předčasné uvažovat o darovaném vajíčku nebo spermii, vždy je lepší zkusit to s vlastníma...