1

Téma: FSH hormon

Dobrý den, Mám 35 let, FSH jsem měla 13 bylo mi řečeno, že je to zvýšená hodnota asi za týden jsem měla 9. Chci se zeptat jestli jsou nějaké léky na snížení hodnoty FSH a dá se nějak léčit. Byla jsme na první IVF embrio se uhnízdilo, ale asi v 4 týdnu samo odešlo. Může to být způsobené zvýšeným hormonem FSH?

2

Re: FSH hormon

Dobrý den, hladinu máte mírně zvýšenou a léčit se to nedá, neúspěch těhotenství byl pravděpodobně způsoben genetickou výbavou embrya ne hladinou FSH
Machač

elliz napsal:

Dobrý den, Mám 35 let, FSH jsem měla 13 bylo mi řečeno, že je to zvýšená hodnota asi za týden jsem měla 9. Chci se zeptat jestli jsou nějaké léky na snížení hodnoty FSH a dá se nějak léčit. Byla jsme na první IVF embrio se uhnízdilo, ale asi v 4 týdnu samo odešlo. Může to být způsobené zvýšeným hormonem FSH?

3

Děkuji za odpověď.
Mohla bych mít ještě jednu? Prosím mohl byste mi aspoň trošku vysvětlit co může způsobovat tu genetickou výbavu embria? Máme oba dva imunologické a genetické vyšetření v pořádku, já mám ještě vyšetření na protilátky proti spermiím taky v pořádku a podstoupila jsme i Hysterosalpingografii (průchodnost vaječníků). Snažíme se už 3 roky a teprve teď se mi povedlo otěhotnět i když s nezdarem.
Mockrát Vám děkuji za odpověď.

4

Genetická výbava embrya vzniká z genetického materiálu vajíčka a spermie, kterých jsou miliony, ne vždy se ty pravé spermia a pravá vajíčka potkají